Wpis z mikrobloga

Mirki i mirkówny może to nie jest odpowiednie miejsce na zadawanie takiego pytania ale pewnie kilka osób znajdzie się które uprawiały kiedykolwiek seks :D
Będąc w stałym związku jaką metodę koncepcji stosujecie/stosowaliście
#zwiazki #niebieskiepaski #rozowepaski #sex #antykoncepcja
atencjon - Mirki i mirkówny może to nie jest odpowiednie miejsce na zadawanie takiego...

źródło: comment_6zwLeZhHIHYVazeZc7F13utSdk6sbs30.jpg

Pobierz

Jaka metoda antykoncepcji w stałym związku

  • Prezerwatywy 28.3% (1052)
  • Tabletki/plastry itp. 23.3% (864)
  • Spirala 1.9% (71)
  • Stosunek przerywany 9.0% (333)
  • Sprawdzam/nie wiem co to seks/chędożę tylko okazyjnie/Inne 37.5% (1394)

Oddanych głosów: 3714

  • 94
Tak wiec ja z uporem maniaka bede twierdzil ze bez fajerwerek w pochwie praktycznie nie ma szansy zeby zaciazyc.


@AbraCadaber: Miałam dwóch znajomych, którzy tak mówili.
Jeden nawet nie skończył pierwszego roku studiów, bo musiał iść do roboty zapieprzać na dzieciaka.
Drugi okazał się bezpłodny.

Zajebiste bzdury powielane przez boidupy!


@AbraCadaber: Nie, przez profesjonalistów. Prywatnie się niechcianej ciąży nie boję. I to nie są bzdury, a naukowe fakty.
Rób jak
@agaja: wiem o czym mówisz :) Mnie na szczęście w metody wprowadzała naturalnie Mama, więc od 14go roku życia się monitoruję i co jest dla mnie piękne, że wiem z wyprzedzeniem, kiedy mam jakąś infekcję, zanim da nieprzyjemne objawy, kiedy mam kłopoty hormonalne.. czy niedawno wiedziałam o ciąży zanim testy cokolwiek pokazywały. No i niesamowite jest, jak już się człowiek przyzwyczai i nauczy systematyczności na tyle, że metoda nie jest wymagająca,
@anitaa-aa: No tak, owszem, ale wazektomia jest procesem nieodwracalnym, a najzabawniejsze jest to, że jeden zabieg czasami nie wystarcza.

Choć uważam, że wszystko jest lepsze, byle się nie faszerować hormonami i nie kaleczyć od środka za każdym razem. Spirale i inne akrobacje zwyczajnie systematycznie uszkadzają macicę i zmniejszają później prawdopodobieństwo szczęśliwego zajścia i donoszenia ewentualnej ciąży.

IMO wybierając metodę anty, powinno się na tyle odpowiedzialnie patrzeć do przodu, by potem nie
@AbraCadaber: Niestety ze statystykami się zgodzę, dodatkowo są one prowadzone na grupie w wieku rozrodczym. Do bezpłodności oprócz dysfunkcji wrodzonych może prowadzić również nieodpowiedzialne dobieranie anty i czasu ich stosowania. Więcej, większość z tych ludzi jest bezpłodnych z własnej winy. Fakty.
@AbraCadaber: Bezpłodnosć =/= niepłodność. Niepłodnym mozna byc czasowo np. moze byc to spowodowane chorobą (i nie mam tu na myśli tylko chemii przy nowotworach) czy przebywaniem w nieodpowiednich warunkach w pracy (promieniotwórczość).

Mam wrażenie, że niektórzy spali na lekcjach biologii. Badałeś kiedykolwiek swoją spermę? Moze masz oligospermie i nawet o tym nei wiesz. To wcale nie jest rzadkie.
I tak jak mówię metoda przerywana to żadna metoda, bo w większości przypadków
@Tutorzyc: a słyszałeś o rewazektomii, in vitro, inseminacji nasienia? A gdzie znalazłeś rewelacje, że czasem jeden zabieg nie wystarcza? Czasem trzeba wykonać korektę, a to zupełnie inna bajka. Odnoście spiral itp. - przecież to nie kobiecie robi sie wazektomię, a facetowi u którego blokuje sie jedynie dopływ plemników do nasienia. Nic tu sie nie obciąża.
@asiaasiam: Umiejętność czytania jest zbawienna. Serio, polecam ten styl życia.
Pomieszałaś wszystkie moje wypowiedzi i postanowiłaś je odnieść do faceta, choć nigdzie nie napisałam, że to się tylko faceta tyczy, wzmianka o macicy mogła Ci pomóc w odszukaniu takiej informacji.
A w ogóle, co ma tu do rzeczy in vitro, inseminacja etc? Mogłaś nie zauważyć, ale OP pisał o metodach anty. I nie napisał nigdzie, że tyczą się one tylko facetów.