Wpis z mikrobloga

@bygsyti: Gdyby każdy miał takie podejście jak Ty, to podczas drugiej wojny światowej szybko okazało by się, że Arktyka jest za mała by przyjąć wszystkich uciekających przed wojną :D Nie wiem, czy w swoich filozoficznych rozważaniach wziąłeś pod uwagę, że ciągle uciekając możesz znaleźć się w sytuacji gdy już nie masz dokąd uciec. Reasumując Twoja postawa to po prostu powierzenie walki o twoją dupę komuś innemu.
@bygsyti: Życie z reguły jest bardziej skomplikowane. Można nazwać czarnym lub białym coś, co w rzeczywistości jest szarym. Nie wiem dlaczego ludzie mają skłonność do hiperbolizowania wszystkiego, sięgania po skrajności i radykalizowania się. Dzielenie się na przeciwstawne obozy - które de facto kłamią i naciągają fakty, żeby było na ich - to to, co ludzie lubią najbardziej.
Prawda była prawdopodobnie dużo prostsza. Część z nich to zwykli bandyci, którymi byli i
@bygsyti Nie wiem po co zacząłeś. Naprawdę chyba Ci się nudzi. Dołożyłeś do ognia i teraz cebulę skwierczą na patelni, HURR DURR jak możesz obrażać wspaniałych wyklętych, przecież to bohaterowie.

W moim mniemaniu też są to terroryści, a na pewno anarchiści pełną gębą. To że ustrój polityczny był #!$%@? i "takie czasy" nikogo nie obchodzi. Po to jest władza wyznaczona przez społeczeństwo aby nie było takich właśnie wyklętych którzy myślą że są
@bygsyti: Byliby ale gimbopatrioci tego nie uznają bo dla nich wojna nie skończyła się w 1945 roku.

Jak uważam siebie za patriotę tak ŻW nie szanuję. Trzeba wiedzieć kiedy przestać a oni nie dość, że nie przestali to jeszcze zdarzało im się terroryzować zwykłą ludność cywilną.
@Jaracz_Joint: W sumie nie miałem na celu dokładać (bo słownikowo wyklęci spełniają definicję terrorystów)... ale nacjololo zawsze przechodzi samo siebie ;D
Myślę, że ich najbardziej kręci ten patolski kult przemocy i egzekwowania woli stada. Dlatego tak się onanizują rzeczami w stylu "stań do poboru albo kula w łeb". Gadał już z nimi tu nie będę, bo co to za frajda kopać się z koniem. No offense, @CapitanHorse

@Helsantonio_Montes: No właśnie
@Dpdp: No właśnie nie jest szerokie.

the use of violence and intimidation in the pursuit of political aims.


Involve acts dangerous to human life that violate federal or state law;

Appear intended (i) to intimidate or coerce a civilian population; (ii) to influence the policy of a government by intimidation or coercion; or (iii) to affect the conduct of a government by mass destruction, assassination. or kidnapping;

the use of violent
@bygsyti: nawiązując do pytania (nie ważne czy była to troll czy nie) to zagadnienie jest ciekawe. Otóż wg. prawa międzynarodowego żołnierze wyklęci nie byli terrorystami z tego względu, że jako iż posiadali emblematy strony za którą walczą przyznawały im prawa kombatanckie. Sposób w jaki to robili (walka podjazdowa) nie zmienia tego faktu. ALE jest problem polegający na tym, że zignorowali oni świadomie bądź nie rozkaz naczelnego dowódcy o zaprzestaniu walk i