Wpis z mikrobloga

  • 2
@bygsyti Owszem, terroryści mają idee. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla ciebie wyklęci to terroryści, co jest bardzo krzywdzącym stwierdzeniem, dla mnie to ludzie którzy się nie poddali, nie odrzucili swych wartości i walczyli do końca z komunistami.
Dla kogoś ludzie z ISIS tez mogą być bohaterami, ale w obiektywnej ocenie przez nich ginie więcej niewinnych ludzi, choć można odnaleźć analogię.
Wśród ŻW tez zdarzali się tacy którzy zabijali ludność
  • Odpowiedz
większość żołnierzy wyklętych powinno być wzorem do naśladowania


@Orenos: Znaczy co, jak ktoś nie lubi rządu PiS-u, bo ten zachowuje się wasalnie w stosunku do USA i Niemiec (co jest faktem), to powinien kraść, zabijać policjantów, innych funkcjonariuszy państwowych i przedstawicieli władzy? Że już o cywilach nie wspomnę.
Czy na czym ten wzór ma polegać?

Do Twojego kraju wchodzi w zakrwawionych buciorach zbrodniarz i zaprowadza nowy ład i porządek wobec
  • Odpowiedz
@ButtHurtAlert:

xD Widać że nie znasz historii. Myślisz że oni mogli ot tak się poddać i sprawa skończona? AK dla komunistów było wrogiem numer jeden, nie ważne czy złożyłeś b--ń czy nadal walczyłeś z władzą komunistyczną, tak czy siak zawisnałbyś na stryczku.


Ogarnijmy pewne proste zagadnienie. Ja nie pytam czy oni mieli "dobre" (czymkolwiek by to było) motywacje i co im w duszach grało. Samo to, że alternatywą miałby być stryczek nie oznacza że nie są przez to terrorystami. Terrorystów chowających się po pustyniach i górach Bliskiego Wschodu także czeka nieciekawy los jeśli dadzą się złapać. Ale od tego nie przestają być terrorystami. Pomijam już fakt, że ta alternatywa jest fałszywa (bo niejeden akowiec/wyklęty żył długo i szczęśliwie). Czasami jest tak, że masz przekichane niezależnie co zrobisz. Co nie zmienia faktu, że wciąganie w swój problem chcących żyć normalnie cywilów czy nawet milicjantów Cię nie
  • Odpowiedz
Znaczy co, jak ktoś nie lubi rządu PiS-u, bo ten zachowuje się wasalnie w stosunku do USA i Niemiec (co jest faktem), to powinien kraść, zabijać policjantów, innych funkcjonariuszy państwowych i przedstawicieli władzy? Że już o cywilach nie wspomnę.


W tym momencie się poddaję, nie mam siły po prostu.
  • Odpowiedz
Jak wybuchnie, to zrobię co tylko mogę żeby ratować siebie i bliskich. Nie ma mowy żebym walczył za czyjąś narodowokatolicką szajbę.
@bygsyti:

piszesz ze zrobisz co tylko mozesz .. wiec zalozmy ze wlasnie polska granica zostala przekroczona przez kilkadziesiat tysiecy rosjan z kaliningradu. zlamali pierwsza obrone. na wielu kierunkach dzialaja oddzialy specnazu torujace droge kolumnom pancernym. na kraj spada grad pociskow manewrujacych paralizujacych obrone. rosyjska artyleria b--------e centra miast. zestrzelono kilka samolotow wizzair i lufthansy. sparalizowano transport kolejowy.. niebo opaniwane przez rosyjskie lotnictwo paralizujace wszelki transport.. itd

no to slucham jak chronisz
  • Odpowiedz
@Orenos: No to nie wiem, w jaki sposób współczesny Polak miałby ich naśladować, jak mogliby być dla niego wzorem. Naśladowanie tych żołnierzy = walka zbrojna z rządem.
  • Odpowiedz
@bolo1: Poza walką zbrojną jest jeszcze miłość do ojczyzny i patriotyzm. Ja kończę dyskusję, jeśli naprawdę porównujesz rząd komunistów, odgórnie narzucony przez ZSSR do PiSu i jedyne co potrafisz z tego wszystkiego wyciągnąć to walka zbrojna z rządem. Twoją obronę i wybielanie ZSSR pominę, bo już naprawdę nie chce mi się nic pisać i tłumaczyć.
  • Odpowiedz
Jeśli jednostki zostały mocą rozkazu rozwiązane, to znaczy że wyklęci działali już na swój rachunek. Analogia: Członkowie sił zbrojnych Iraku kontynuujący walkę po obaleniu Saddama. Czyli jednak terroryści.


@bygsyti: Człowieku weź sobie sprawdź definicję terroryzmu jeszcze raz. Działalność Żołnierzy Wyklętych nijak się do niej ma.
  • Odpowiedz
@Ornament: Za każdym j-----m razem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wklejałem tu trzy. Ale spoko... czytanie to pewnie jakiś żydowski wynalazek ;D

the use of violence and intimidation in
  • Odpowiedz
@bygsyti: Mnie strasznie zaczyna denerwować podejście narodowców. Silną Polska, tak, jak najbardziej, ale nie zamykajmy się! Bo popadniemy w zaściankowość, a za 40 lat przestaniemy istnieć jako naród.
Marzy mi się taka Polska republikańska, państwo prawa i wolności. Tak aby Polskość była czymś czym dzisiaj jest Amerykanskość czy Brytyjskość.. Żeby każdy mógł się nazwać Polakiem, nie ważne skąd przyszedł i kim był.
  • Odpowiedz
@endriuuu: Zapomnij o tym. Dzisiejsi Polacy nie mają już nic wspólnego z tymi sprzed 500 lat...

To co obecni patrioci postulują to taki narodowosocjalistyczny potworek rodem z dwudziestolecia międzywojennego.

Vide ten piękny
  • Odpowiedz
@endriuuu: Lol, a czym jest dzisiaj brytyjskość? Fish and chips. Brytyjczycy zmienili się w zlepek narodowosciowy ktory nie ma żadnego wspólnego mianownika poza językiem i tym, komu płacą podatki.
  • Odpowiedz
@Ornament: Nie mam ochoty. Wystarczy mi wiedza, że rozwalanie cywilów dla zapewnienia sobie posłuchu jest terroryzmem. Rozumiem że polska młodzież musiała sobie znaleźć kogoś do kochania, ale jest mi przykro że wybrali sobie takich zbirów.
  • Odpowiedz
Dzisiejsi Polacy nie mają już nic wspólnego z tymi sprzed 500 lat...


@bygsyti: za to twoje "mam gdzies kraj, jakby co to s--------m bo obchodzi mnie tylko wlasna d--a" ma z nimi wiele wspolnego XD
  • Odpowiedz