Wpis z mikrobloga

@Ornament: Jeśli człowiek nie postrzega siebie za kawał mięcha które można złożyć na ołtarzu jakiejś politycznej kalkulacji (patrz powstanie warszawskie jeśli chcesz bardziej wymownego przykładu).
No co ja poradzę na to, że jesteś mi w najlepszym razie obojętny i nie mam z Tobie podobnymi wspólnych wartości?
  • Odpowiedz
@Ornament: Ale ja nie uroiłem sobie tego, że wyklęci zabijali własnych współobywateli: albo za niewinność (patrz kobiety i dzieci) albo za przynależność do innej politycznie bajki. Tak po prostu było. I jako normalnemu człowiekowi chcącemu spokoju i bezpieczeństwa byłoby mi dość obojętne czy leci do mnie niemiecka, rosyjska czy polska kula.
  • Odpowiedz
@bygsyti: mam #!$%@? jakie są wartosci tchorzy takich jak ty, po prostu nie sap jak to ludzie nie mają nic wspolnego z tymi sprzed 500 lat, bo ty jestes od nich tak biegunowo odlegly jak nikt inny w tym wątku
  • Odpowiedz
@Ornament: Ale ja Ciebie nie przekabacam na moje wartości. Chciałbym tylko żeby uszanowano moje. A uszanowaniem moich jest sytuacja w której nie wpadają mi do domu partyzanci z orzełkami na czapkach święcie przekonani że ja im jestem coś winien.

Nazywaj mnie tchórzem, defetystą czy kimkolwiek chcesz. Ale zrozum, że ludzie nie chodzą pod sznurek.
  • Odpowiedz
@bygsyti: zabijanie niewinnych było sporafycznymi bandyckimi incydentami ktorych wiekszosc ZW nigdy sie nie dopuscilo, zad zabijanie komunistow to nie tylko gra polityczna, ale tepienie zarazy najbardziej zbrodniczej ideologii w historii. To ze ty bys wolal spokoj i bezpieczenstwo nawet za cene wielbienia Stalina to mnie nie dziwi, niczego wircej sie po tchorzu nie spodziewalem :)
  • Odpowiedz
sporafycznymi bandyckimi incydentami


@Ornament: Aha... czyli jeśli w komórce terrorystycznej tylko kilku pociąga za cyngiel, to reszta jest spoczko? Śmiałe... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

To ze ty bys wolal spokoj i bezpieczenstwo nawet za cene wielbienia
  • Odpowiedz
@jeloo: jedno sprostowanie.. podczas wojny ak dokonalo co najmniej jednego ataku terrorystycznego w mysl dzisiejszych definicji. atak bombowy na dworzec w berlinie. zginelo zdaje sie ok 36 osob.
  • Odpowiedz
@bygsyti Yhy... . Interesuje mnie kraj w którym mogę po prostu normalnie żyć, a nie cały czas nadstawiać karku

proponuje kanade. polska , jak wynika z jej historii napewno nie jest krajem bezpiecznym pod tym wzgledem.
  • Odpowiedz
@Jaracz_Joint:

Po to jest władza wyznaczona przez społeczeństwo

aby nie było takich właśnie wyklętych którzy myślą

że są mądrzejsi i lepsi od rządu i mogą robić co
  • Odpowiedz
@bygsyti:

Niemało tych "wyklętych" robiło potem kariery w Polsce Ludowej.

dawaj niemalo przykladow na komunistyczne kariery zolnierzy wykletych . czekam. niecierpliwie.
  • Odpowiedz
Dzisiejsi Polacy nie mają już nic wspólnego z tymi sprzed 500 lat...

@bygsyti: za to twoje "mam gdzies kraj, jakby co to #!$%@? bo obchodzi mnie tylko wlasna dupa" ma z nimi wiele wspolnego XD

zaorane ;)
  • Odpowiedz
Czy tak zwani żołnierze wyklęci nie byliby według dzisiejszych kryteriów uznani za terrorystów pełną gębą?


@bygsyti: zależy przez kogo. ZSRR i krajowi komuniści by ich nazywali prawicowymi neonazistowskimi terrorystami kraje zachodnie by ich określały jako umiarkowana opozycja której należy się wsparcie w walce o wolność.
  • Odpowiedz