Wpis z mikrobloga

@Jaracz_Joint: W sumie nie miałem na celu dokładać (bo słownikowo wyklęci spełniają definicję terrorystów)... ale nacjololo zawsze przechodzi samo siebie ;D
Myślę, że ich najbardziej kręci ten patolski kult przemocy i egzekwowania woli stada. Dlatego tak się onanizują rzeczami w stylu "stań do poboru albo kula w łeb". Gadał już z nimi tu nie będę, bo co to za frajda kopać się z koniem. No offense, @CapitanHorse

@Helsantonio_Montes: No właśnie
@Dpdp: No właśnie nie jest szerokie.

the use of violence and intimidation in the pursuit of political aims.


Involve acts dangerous to human life that violate federal or state law;

Appear intended (i) to intimidate or coerce a civilian population; (ii) to influence the policy of a government by intimidation or coercion; or (iii) to affect the conduct of a government by mass destruction, assassination. or kidnapping;

the use of violent
@bygsyti: nawiązując do pytania (nie ważne czy była to troll czy nie) to zagadnienie jest ciekawe. Otóż wg. prawa międzynarodowego żołnierze wyklęci nie byli terrorystami z tego względu, że jako iż posiadali emblematy strony za którą walczą przyznawały im prawa kombatanckie. Sposób w jaki to robili (walka podjazdowa) nie zmienia tego faktu. ALE jest problem polegający na tym, że zignorowali oni świadomie bądź nie rozkaz naczelnego dowódcy o zaprzestaniu walk i
@bygsyti: Nie mogli być rozwiązani w sensie, że rozwiązują wojsko, bo była ogłaszana amnestia, póki jej nie podpisali to nadal byli kombatantami którzy łamali rozkaz i tyle. Natomiast jeśli chodzi o żołnierzy saddama, to z tego co się orientuje niewielka ich część dołączyła do terrorystów. Ci terroryści raczej byli cywilami podpiętymi pod jakąś organizacje i przechodzącymi szczątkowe bądź nie szkolenie militarne. Nie widziałem nigdy na filmikach by mieli odznaczenia. Podobna sprawa
@bygsyti: Ahh już widzę, jesteś żydem szanującym Sorosa, czyli kolejny troll skłócający naród się uaktywnił. Posty pod tezę, "tylko ja mam rację" i wyśmiewanie osób o odmiennych zdaniach z przyklaskiem debili z neuropy. Weź się za coś pożyteczniejszego, np naukę historii lub emigrację do Izraela. Instant czarnolisto.
@Wilkudemoner: Przede wszystkim szacunek za to, że jako jedyny podszedłeś do zagadnienia na poważnie i bez zacietrzewiania się.

Nie jestem pewien szczegółów, ale:
1. Jeśli państwo któremu się służy przestaje istnieć, to siłą rzeczy dalsze (podkreślam) istnienie jego sił zbrojnych jest nawet nie tyle problematyczne, co zwyczajnie niemożliwe. Od takiego momentu w sensie prawnym przestajesz być kombatantem, a stajesz się jedynie uzbrojonym cywilem.

2. Jeśli chodzi o Irak, to nieważne ilu
@bygsyti: Przecież to była partyzantka, te osoby nie zgadzały się na państwo marionetkowe, wciąż byliśmy pod okupacją(radziecką tym razem). Terroryzmem tego nazwać nie można, bo terroru nie siali, ludzie nie bali się ich, a tego że jak im pomogą to władza da po dupie i wyśle do łagru.

Trochę szacunku dla takich osób, mój pradziadek walczył w AK i całą komunę musiał się z tym ukrywać.
@bygsyti Co do ŻW. Jeśli uznajesz, że rządy komunistyczne w Polsce po wojnie były tymi właściwymi to faktycznie wykletych możesz uznać za wrogów narodu czy tam "terrorystów". Wtedy dla mnóstwa Polaków to nie były rządy których oni by chcieli, ale nie narażali życia swojego i bliskich, by walczyć o dobrą sprawę i woleli się przystosować do tego. Wyklęci i tak już nie mieli wyjścia, bo były na nich wydane wyroki śmierci. Dla
@bygsyti: Jest szerokie.
Jeśli powiemy, że żołnierz mający odpowiednie emblematy, noszący broń w widoczny sposób, w formacji gdzie istnieje jasny podział na stopnie nie może być terrorystą to wiele powszechnie uznawanych za terrorystyczne organizacji należy uznać za organizacje wojskowe.
@ButtHurtAlert: O ile PRL to nie moja bajka, to nie można mówić o okupacji radzieckiej (co innego Białoruś czy Estonia). II RP przestała istnieć, więc służenie jej to coś a'la strzelanie do Murzynów w RPA w imię przywrócenia starych porządków.

bo terroru nie siali, ludzie nie bali się ich


Dlatego zabijali bezbronnych cywilów, w tym dzieci?

29 listopada 1945 r. oddział Franciszka Olszówki, ps. „Otto”, zamordował 7-osobową żydowską rodzinę Kohnów, w
@bygsyti: > II RP przestała istnieć, więc służenie jej to coś a'la strzelanie do Murzynów w RPA w imię przywrócenia starych porządków.
Tak samo jak przestała istnieć po 39', zacznij wyzywać AK od terrorystów, w końcu byliśmy okupowani!

Znasz w ogóle pojęcie terroryzmu?

terroryzm «działania pojedynczych osób lub grup usiłujących za pomocą aktów terrorystycznych wymusić na rządach państw określone ustępstwa»

Oni nie chcieli ustępstw, tylko wolne państwo. Nie atakowali na szeroką
@bygsyti: Kolejne wielkie zwycięstwo nad prawakami z wykopu, brawo. Ale już tak na serio - to jest tak durne, że nie dziwię się, że jeszcze nikomu nie chciało się na serio odpowiedzieć na to pytanie. Oczywiście włączył się do "dyskusji" naczelny grubas wykopu vel. @Gruszka1992, który w swojej prześmiewczej wypowiedzi(jakże wysokich lotów) ma o dziwo trochę racji. Do książek. Dla komunistów żołnierze wyklęci byli terrorystami, tak jak reszta podziemia była
@ButtHurtAlert:

Oni nie chcieli ustępstw, tylko swoje własne państwo.


Własne państwo to nie ustępstwo? ( )

Nie atakowali na szeroką skalę ludności cywilnej.


Znaczy spoko?

Sorry, ale te "niewygodne" komentarze rozmydlają temat zastępowaniem słowa "terroryzm" słowem "bandytyzm". Pomijając nawet zabijanie milicjantów czy ubeków, nic nie usprawiedliwia mordowania kobiet i dzieci.

@Orenos:

Zbrodnie komunizmu nie usprawiedliwiają zbrodni wyklętych... Mogli mieć piękne motywacje czy ideały. Ale według
Dla ciebie, człowieka nowoczesnego może wydawać się głupie i prymitywne, "bo jak można walczyć o przegraną sprawę i narażać życie dla takich bzdetów jak wiara, wolność, czy kraj?!"


@Inguz: Narażać CUDZE życie. W tym jest sedno problemu.

Trochę szacunku dla takich osób, mój pradziadek walczył w AK i całą komunę musiał się z tym ukrywać.


@ButtHurtAlert: No to niejeden by powiedział, że był zdrajcą i sprzedawczykiem - kiedy inni umierali
@bygsyti: > Własne państwo to nie ustępstwo? ( )
Chyba rozmowa z tobą nie ma sensu. Odróżnij terroryzm mający na celu dostanie hajsu, od ataków na regularne wojsko i milicję. Moim zdaniem ich można nazywać żołnierzami.

Człowieku, tobie tak łatwo pisać bo żyjesz w kraju w którym 70 lat nie było wojny. W większości ich całe życie to była wojna. Lekko mnie denerwujesz tym swoim znieważaniem.
@ButtHurtAlert:

Chyba rozmowa z tobą nie ma sensu. Odróżnij terroryzm mający na celu dostanie hajsu, od ataków na regularne wojsko i milicję. Moim zdaniem ich można nazywać żołnierzami.


Obawiam się, że terroryści rzadko walczą o hajs jako taki i nierzadko muszą znosić niedostatki. Nie pytam o zdanie, tylko o definicję.

Człowieku, tobie tak łatwo pisać bo żyjesz w kraju w którym 70 lat nie było wojny.


Myślę, że "łatwo" to jest
@bygsyti:

W przeciwieństwie do tak ostatnio licznych i hałaśliwych dzieciaków nakręcających się legendami mówię jasno że pokój jest lepszy od samobójstwa.

xD Widać że nie znasz historii. Myślisz że oni mogli ot tak się poddać i sprawa skończona?
AK dla komunistów było wrogiem numer jeden, nie ważne czy złożyłeś broń czy nadal walczyłeś z władzą komunistyczną, tak czy siak zawisnałbyś na stryczku.

Myślę, że "łatwo" to jest właśnie tym wszystkim patriotom
@bygsyti: Nie zapomnij o wykorzystywaniu dzieci jako "żołnierzy", brak umundurowania, przez co taki "żołnierz" wyrzucał broń i już był cywilem, wykorzystywanie cywili jako żywych tarcz (powstanie zorganizowane w mieście pełnym bezbronnych ludzi), egzekucje konfidentów lub "konfidentów", bo raczej ciężko o sprawiedliwą rozprawę, zabójstwa bojówkarzy konkurencyjnych ugrupowań typu Bataliony Chłopskie czy Armia Ludowa itp. itd.
@bygsyti Owszem, terroryści mają idee. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Dla ciebie wyklęci to terroryści, co jest bardzo krzywdzącym stwierdzeniem, dla mnie to ludzie którzy się nie poddali, nie odrzucili swych wartości i walczyli do końca z komunistami.
Dla kogoś ludzie z ISIS tez mogą być bohaterami, ale w obiektywnej ocenie przez nich ginie więcej niewinnych ludzi, choć można odnaleźć analogię.
Wśród ŻW tez zdarzali się tacy którzy zabijali ludność cywilną
większość żołnierzy wyklętych powinno być wzorem do naśladowania


@Orenos: Znaczy co, jak ktoś nie lubi rządu PiS-u, bo ten zachowuje się wasalnie w stosunku do USA i Niemiec (co jest faktem), to powinien kraść, zabijać policjantów, innych funkcjonariuszy państwowych i przedstawicieli władzy? Że już o cywilach nie wspomnę.
Czy na czym ten wzór ma polegać?

Do Twojego kraju wchodzi w zakrwawionych buciorach zbrodniarz i zaprowadza nowy ład i porządek wobec swojego
@ButtHurtAlert:

xD Widać że nie znasz historii. Myślisz że oni mogli ot tak się poddać i sprawa skończona? AK dla komunistów było wrogiem numer jeden, nie ważne czy złożyłeś broń czy nadal walczyłeś z władzą komunistyczną, tak czy siak zawisnałbyś na stryczku.


Ogarnijmy pewne proste zagadnienie. Ja nie pytam czy oni mieli "dobre" (czymkolwiek by to było) motywacje i co im w duszach grało. Samo to, że alternatywą miałby być stryczek
Znaczy co, jak ktoś nie lubi rządu PiS-u, bo ten zachowuje się wasalnie w stosunku do USA i Niemiec (co jest faktem), to powinien kraść, zabijać policjantów, innych funkcjonariuszy państwowych i przedstawicieli władzy? Że już o cywilach nie wspomnę.


W tym momencie się poddaję, nie mam siły po prostu.
Jak wybuchnie, to zrobię co tylko mogę żeby ratować siebie i bliskich. Nie ma mowy żebym walczył za czyjąś narodowokatolicką szajbę.
@bygsyti:

piszesz ze zrobisz co tylko mozesz .. wiec zalozmy ze wlasnie polska granica zostala przekroczona przez kilkadziesiat tysiecy rosjan z kaliningradu. zlamali pierwsza obrone. na wielu kierunkach dzialaja oddzialy specnazu torujace droge kolumnom pancernym. na kraj spada grad pociskow manewrujacych paralizujacych obrone. rosyjska artyleria bombarduje centra miast. zestrzelono kilka
@bolo1: Poza walką zbrojną jest jeszcze miłość do ojczyzny i patriotyzm. Ja kończę dyskusję, jeśli naprawdę porównujesz rząd komunistów, odgórnie narzucony przez ZSSR do PiSu i jedyne co potrafisz z tego wszystkiego wyciągnąć to walka zbrojna z rządem. Twoją obronę i wybielanie ZSSR pominę, bo już naprawdę nie chce mi się nic pisać i tłumaczyć.
Jeśli jednostki zostały mocą rozkazu rozwiązane, to znaczy że wyklęci działali już na swój rachunek. Analogia: Członkowie sił zbrojnych Iraku kontynuujący walkę po obaleniu Saddama. Czyli jednak terroryści.


@bygsyti: Człowieku weź sobie sprawdź definicję terroryzmu jeszcze raz. Działalność Żołnierzy Wyklętych nijak się do niej ma.
@Ornament: Za każdym #!$%@? razem... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wklejałem tu trzy. Ale spoko... czytanie to pewnie jakiś żydowski wynalazek ;D

the use of violence and intimidation in the pursuit of political aims.


Google

Involve acts dangerous to human life that violate federal or state law; Appear intended (i) to intimidate or coerce a civilian population; (ii) to influence the policy of a government by intimidation or
@bygsyti: Mnie strasznie zaczyna denerwować podejście narodowców. Silną Polska, tak, jak najbardziej, ale nie zamykajmy się! Bo popadniemy w zaściankowość, a za 40 lat przestaniemy istnieć jako naród.
Marzy mi się taka Polska republikańska, państwo prawa i wolności. Tak aby Polskość była czymś czym dzisiaj jest Amerykanskość czy Brytyjskość.. Żeby każdy mógł się nazwać Polakiem, nie ważne skąd przyszedł i kim był.