Wpis z mikrobloga

@acidd: Przy nowoczesnym asfalcie drzewa nie są wcale tak potrzebne, także jestem za wycinaniem. @wladek-wlodyszkiewicz: Czasem selekcja dokonuje się nie na tych co ma tzn. kierowca jadący normalnie po zderzeniu z winy innego kierowcy, odbity od auta sprawcy uderza w drzewo i ginie na miejscu a sprawca żyje, lub też kierowca jadący normalnie odbija w drzewo by uniknąć czołówki ze sprawcą. Wciąż uważasz, że to sprawiedliwa selekcja?
  • Odpowiedz
@AmonGoeth: Pisałem wyżej o minimalnym zakręcie, piachu na jezdni i konsekwencji drzew, a odnośnie kultury jazdy na zachodzie to chyba z byka spadłeś albo coś się zmieniło od kiedy wróciłem z zachodu, jeżdżą tam może i zgodnie z ograniczeniem prędkości, ale wyjedź poza miasto to dzieją się większe cuda niż u nas i nie wmawiaj ludziom, że jest inaczej, jeździłem busem po Europie 6 lat i wiem jak to wygląda
  • Odpowiedz
a gdyby w wypadku nieprzewidzianych nieprzewidywalnych okoliczności to by się stało (np. sarna wybiega na drogę) i ktoś by wylądował na drzewie - to dalej byś tak twierdził?


@acidd: Ej, to nie ograniczajmy się i od razu lasy przy drogach na 100m powycinajmy, bo idioci muszą zasuwać przez las. Przecież można na tyle wolno jechać, by ogarniać wzrokiem pobocze. A już zwłaszcza gdy leci aleja drzew i po bokach drogi
  • Odpowiedz
@acidd: Nie wpadnie, bo nie #!$%@?. I przestań #!$%@? porównywać ludzi do ameb!


gorzej, jeśli sam będzie całe życie jeździł perfekcyjnie a pewnego dnia ktos wyskoczy z przeciwka na jego pas i zepchnie go wprost na drzewo. przestałem juz liczyć wypadki, które yak właśnie wyglądały.
  • Odpowiedz
gorzej, jeśli sam będzie całe życie jeździł perfekcyjnie a pewnego dnia ktos wyskoczy z przeciwka na jego pas i zepchnie go wprost na drzewo. przestałem juz liczyć wypadki, które yak właśnie wyglądały.


@holmatro:
O, to ile ich widziałeś, dziesiątki?
  • Odpowiedz
Wystarczy spojrzeć co się dzieję jak np. Niemcy przyjeżdżają do Polski, zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy.


@AmericanStars: A jak się mają zachowywać? Mamy (nie licząc niektórych autostrad w Niemczech) najwyższe dopuszczalne limity prędkości, ex aequo z dosłownie paroma krajami/regionami. I jednocześnie jedne z najniższych mandatów w Europie - maksymalny to - o ile mi wiadomo komiczne 120 EUR. Żyć, nie umierać, #!$%@?ć do woli! :)
  • Odpowiedz
@maciek_gi: To jest powód, dla którego robią wjeżdżając do Polski to co robią? Dlatego pytam gdzie ta ich pseudo kultura jazdy? Jeździłem 6 lat i nie wyssałem sobie z palca tych pretensji do slow jak to pięknie na zachodzie jeżdżą, jaka tam panuje kultura, to bajka.
  • Odpowiedz
@AmericanStars: Nie wiem, nigdy nie byłem w Niemczech nie mam zdania o ich kulturze jazdy. Zwracam tylko uwagę, że w Polsce możesz być najgorszym możliwym piratem drogowym, łamać wszystkie przepisy, powodować wypadki i kary są za to śmiesznie niskie, albo w ogóle żadne.
  • Odpowiedz
kierowca jadący normalnie odbija w drzewo by uniknąć czołówki ze sprawcą.


@SwiniaczXXX: Kowal zawinił, Cygana powiesili. Powinno się gorącym żelazem wypalać tego typu zachowania - m.in wymuszenia pierwszeństwa. Mandatami po kilka tysięcy PLN, w przypadku recydywy - wyrokiem w zawieszeniu. Bo jeżeli np. w takiej sytuacji rozbiję się w rowie to co? Każesz zakopywać wszystkie rowy melioracyjne? Mylisz przyczynę ze skutkiem.

@AmericanStars: Jak mu zabiorą to będzie jeździć
  • Odpowiedz
gorzej, jeśli sam będzie całe życie jeździł perfekcyjnie a pewnego dnia ktos wyskoczy z przeciwka na jego pas i zepchnie go wprost na drzewo. przestałem juz liczyć wypadki, które yak właśnie wyglądały.

@holmatro:
O, to ile ich widziałeś, dziesiątki?

podczas kilku większych lat służby w psp i kilkunastu jednocześnie w osp - tak, dziesiątki.
  • Odpowiedz
A walniesz w drzewo tylko wtedy, kiedy kierowca skręci kierownicą.


@wladek-wlodyszkiewicz: otagujesz #januszefizyki, czy sam mam to zrobić?
niech i dziewięć wypadków będzie z powodu prędkości, jeden będzie miał pecha i podskoczy na dziurze czy wpadnie w poślizg na niespodziewanym oblodzeniu (są takie miejsca, nie wszystkie oznaczone) i przywali za niewinność.

Lepiej jeszcze: kierowca z przeciwnego pasa zjeżdża na Twój, bo (tu wstaw przyczynę) i jedzie na czołowe. Zjeżdżasz na pobocze, by ratować siebie i rodzinę? Haha, kij Ci w oko, frajerze, aleja kasztanów (
  • Odpowiedz