Wpis z mikrobloga

@mazaq1: o zgrozo, większość wykopków w chipsach prawko znalazło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Rondo to nic innego jak skrzyżowanie. 'Wyprostujcie' je sobie izjazdy to są klasyczne prawo skręty. jak Dwa pasy umożliwiają skręt w prawo, to po skręcie każdy ma obowiązek trzymać się swojego pasa. To co zrobił niebieski to jest klasyczne wymuszenie przy zmianie pasa, w dodatku zmiana nie jest zgodna z przepisami, bo odbywa się
@Nebayh: nie ma takich rond, sytuacja na gifie jest z dupy, do wywoływania gównoburz ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Jeśli on jedzie z dołu prawym pasem, to na rondach dwupasmowych może jechać tylko w prawo lub prosto.
Jeśli jest gdzieś takie rondo to proszę o picrel i zgłaszam do prokuratury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Do tego sytuację należy rozpatrywać 'jak jest' a nie 'co
@mazaq1: czyli wg Ciebie czerwony popełnił błąd, tak? No ja jestem ciekaw, upierałbym się i pewnie poszedł do sądu. Bo jednoznacznego przepisu chyba nie ma i imho tu jest kwestia interpretacji... No chyba, że zamiast zgrywać cwaniaka potrafisz to jakoś sensownie wytłumaczyć.
@Nebayh: w przypadku gdyby niebieski jechał dalej, to się zgodzę, ale niebieski zjechał z ronda. nie wiem, masz mieszane uczucia, ale może macie rację ( ͡° ͜ʖ ͡°)