Wpis z mikrobloga

@Kramarz: Czerwony zmienia pas, musi wszystkim ustąpić. Niebieski pasa nie zmienia jedzie "dalej" i może sobie jechać na lewy pas (tak wynika z pasów). Winny oczywiście czerwony, ale niebieski to #!$%@?.
  • Odpowiedz
@mazaq1: To ze niebieski jechal zewnetrznym do samego zdarzenia nie ma znaczenia. Niemniej czerwony nie ma prawa skrecac w lewo z lewego pasa. Po drugie nie ustapil innemu pojazdowi ktory znajdowal sie na pasie ktory chcial zajac. Z kolei niebieski moze jak to na skrzyzowaniu wybrac sobie jaki chce pas, wybral lewy bo mial do tego prawo, to nie rondo turbinowe ktore narzuca pasy.
  • Odpowiedz
@mazaq1: I tyle w temacie
@sebawo:

4. Kierujący pojazdem, zmieniając zajmowany pas ruchu, jest obowiązany ustąpić pierwszeństwa pojazdowi jadącemu po pasie ruchu, na który zamierza wjechać, oraz pojazdowi wjeżdżającemu na ten pas z prawej strony.
m.....l - @mazaq1: I tyle w temacie
@sebawo: 

4. Kierujący pojazdem, zmieniając z...
  • Odpowiedz
@mazaq1: Jestem ekspertem w tej dziedzinie bo mam prawo jazdy i karte rowerowom. Gdy znajdujesz sie na prawym pasie, masz pierwszeństwo przed pojazdem zjeżdżającym z lewego. W tym momencie nie ma znaczenia, czy kierujacy pojazdem niebieskim całe rondo przejechał na zewnętrznym pasie. Jest to jazda zgodna z przepisami, ale utrudniająca przepływ pojazdów na rondzie. PS: po za tym jadąc cały czas na zewnętrznym pasie, pokonuje się większy dystans, więc nie
  • Odpowiedz
@Elvadom: sytuacja z tego filmu jest całkiem inna, obejrzałeś chociaż symulację na nim? Na gifie oba pojazdy skręcają - na filmie autobus jedzie dalej prosto a auto skreca.
  • Odpowiedz
@EmDeCe: A skąd wiesz, że Ty nim nie jesteś? @Kramarz dobrze prawi

Czerwony z wewnętrznego pasa skręca prawo na lewy pas, natomiast niebieski z zewnętrznego pasa skręca na prawy pas i automatycznie na lewy.

Kto ma pierwszeństwo? Oczywiście czerwony

Poza tym obowiązuje ruch prawostronny, więc zjeżdżanie na lewy pas jest czystą głupotą
  • Odpowiedz
@zwirz:
Kwestia pierwszeństwa jest bardzo skomplikowana, ale niebieski złamał cztery inne przepisy

Art. 16

1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej
  • Odpowiedz
@mazaq1: Mialem ostatnio identyczna sytuacje w Krakowie . Ja, jadąc zewnętrznym pasem, chciałem skręcić w prawo na zjeździe kolejnym, a z wewnętrznego samochód chcial skręcić jak na tym gifie, Malo mnie nie #!$%@? i z trąbił, w sumie to nie bylem pewny czy ja #!$%@? czy on, ale wychodzi ze on.
  • Odpowiedz