Wpis z mikrobloga

@mazaq1: Jadąc na rondzie na wprost czerwony powinien jechać po zewnętrznej. Skręcając w lewo lub zawracając na rondzie zajmuje się wewnętrzny pas, więc i niebieski i czerwony pojechali jak debile.
  • Odpowiedz
@liet: kolejny który nie wie jak się jeździ po rondzie, ciekawe czy z drogówką tez się będziesz wykłócał czy bezrefleksyjnie przyjmiesz mandat i nadal będziesz pieprzył głupoty w internecie.
  • Odpowiedz
@mazaq1: Pewnie, że czerwony. Zmiana pasa ruchu o czym sugeruje lina przerywana. Pojazd czerwony musi ustąpić pierwszeństwa wszystkim pojazdom poruszającym się po pasie ruchu na który owy pojazd chce wjechać.
  • Odpowiedz
@j3sion: Proszę, nie spinaj się tak, tylko przeczytaj to ze zrozumieniem: to o czym napisałem wynika wprost z przepisów. Skręcając prawo lub jadąc na wprost powinno się zająć skrajny prawy pas ruchu. Skręcając w lewo lub zawracając powinno się zająć lewy pas ruchu, który zmienia się na prawy przed opuszczeniem skrzyżowania (dla przypomnienia rondo to skrzyżowanie o ruchu okrężnym).

Jeszcze mały wtręt odnośnie sytuacji na gifie. Rondo można w tym
  • Odpowiedz
@liet: Na rondzie można skręcić tylko w prawo kolego, ronda z dwoma pasami są po prostu niebezpieczne, bo ludzie jeżdżą tam jak chcą.
  • Odpowiedz
@mazaq1: Niełzy temat na ból dupy wykopków ( ͡° ͜ʖ ͡°)...
I tak jestem w szoku, że w większości padła poprawna odpowiedź, chociaż mylnie tłumacząc to zasadą prawej ręki.

Czerwony pojazd zmienia pas ruchu, dlatego więc musi ustąpić pierwszeństwa przed niebieskim.
Niebieski zjeżdząc z ronda, może zająć dowolny pas ruchu....

Gdyby to było rondo turbinowe, to wtedy winny byłby pokazd niebieski, ale niewiadomo dlaczego, rond turbinowych
  • Odpowiedz
@j3sion: Nie, można też skręcić w lewo. Rondo to skrzyżowanie. Na egzaminie na prawo jazdy egzaminator może wydać Ci polecenie, że na najbliższym skrzyżowaniu (które może być rondem) masz skręcić w lewo.

Ronda z dwoma pasami są niebezpieczne bo mało kto (sic!) zna dobrze przepisy ruchu drogowego...
  • Odpowiedz
@mazaq1: nie wiem czy są takie ronda gdzieś, normalnie jak na takich jeżdżę to na tym odcinku czerwony by miał ciągłą, jeżeli chciałby zjechać musiałby wcześniej zjechać na pas zewnętrzny.

ale może i są takie
  • Odpowiedz