Wpis z mikrobloga

#kiciochpyta #samochody #peugeot #mechanikasamochodowa

Hej Mirki i Mirkówny,
chcę zakupić Peugeota 307 z 2004 roku, benzyniaka 1,6, 110 KM i czytam te wszystkie fora o awaryjności i się coraz bardziej zniechęcam, mimo, że auto mi się bardzo podoba, mam egzemplarz od znajomego na oku, nic od roku (czyli odkąd go ma) w nim się nie psuło, wcześniej auto było w Niemcach. No i tak niby wszystko super pięknie ładnie, no ale auta te lubią mieć samozapłony (mojej kumpeli spłonął pod blokiem), tym bardziej, jeżeli grzebie się w elektryce (gość wrzucił do niego swoje radio i coś faktycznie poszło z klimą, naprawia). Nie wiem czy ryzykować, czy jest sens, czy poszukać sobie zupełnie innego auta, szukam opinii posiadaczy tych aut, jakoś fora pod artykułami są dla mnie mniej wiarygodne niż mirko ;)
Bardzo dziękuję
  • 18
@LewackiRozowyPasek: palily sie tylko pierwsze egzemplarze. poliftowe sa wolne od tych wad. A potrafily sie zapalic tylko przez to, ze przez uszczelki do absu potrafila sie woda dostac i nastepowalo zwarcie. Praktycznie kazde ASO zrobi Ci to w ramach akcji serwisowej w przedliftach.

ja mam poliftowe 307cc wiec w zasadzie ciezko mi powiedziec cos o zwyklym, bo tylko przod mam z nim wspolny ;)
@LewackiRozowyPasek: W samochodzie w tym wieku zawsze będzie coś do roboty, sławna francuska elektryka daje o sobie znać, podłączenie radia to żadna czarna magia (chyba, że były jakies januszowe patenty) Czy warto? wszystko zależy od ceny ( ͡° ͜ʖ ͡°)
gość wrzucił do niego swoje radio i coś faktycznie poszło z klimą, naprawia)


@LewackiRozowyPasek: Ja bym już nie kupił tego auta .... Elektryka to poważna sprawa, wystarczy zrobić jakąś głupotę i później bardzo ciężko będzie doprowadzić auto do dobrego stanu (chodzi o elektrykę)
@LewackiRozowyPasek:
Mam tego benzyniaka w Citroenie C4 z 2006 roku, teraz ma prawie 200 tys. km i jest w świetnym stanie. Jedyne co to szklanki stukają, ale póki co nie trzeba ich jeszcze wymieniać. Założyłem gaz i w dodatku jest tanio.

@artur1792:
Zaawansowana elektryka to w dzisiejszych czasach (a właściwie to od 10 lat) absolutny standard i w każdej marce zdarzają się usterki. W niektórych częściej, w niektórych rzadziej, ale
@macentos: źle zrozumiałeś o co mi chodziło .... pisała, że ktoś podłączał radio i źle to zrobił, uszkadzając instalację .... i dlatego bym tego auta nie kupił, chodziło mi o ten konkretny model, a nie ogólnie o peugeota. Bo jak ktoś już uszkodził instalację to czasami dużo problemów może sprawić jej naprawa i z autem mogą dziać się różne dziwne rzeczy później