Wpis z mikrobloga

@kasper93: nie rozumiem podejścia nvidii. Przecież z góry wiadomo, że recenzenci rozbiorą te karty do naga i sprawdzą każdą najmniejszą szczelinę żeby sprawdzić czy rzeczywiście się opłaca wydawać 100 dolców więcej na ichnią edycje. Dziennikarze pytali czym się ta wersja różni i dlaczego mam wydać 700 dolarów, a nie 600. Jedyna odpowiedź to "bo ma premium materiały". Tak #!$%@? premium, że niczym się nie różnią od zwykłych w benchmarkach. Kogo
  • Odpowiedz
Bardzo cenię tego Youtubera i ciesze się , że jako jeden z nie licznych nie dał się zwieść marketingowi NV .Dodam tylko trzy kwestie.
1.Testowany model 980ti to model za ponad 4000zł.https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-980-ti-lightning-6-gb-gddr5-384-bit-3xdp-hdmi-dvi-v325-003r-774776/ .
2. W full HD przewaga 1080 była większa ok. 8%.
3 GTX 1080 będzie zwiększał swoją przewagę wobec Maxwelli w najnowszych grach ze względu na sterowniki( tak samo jak było to w poprzedniej generacji kart geforce).
Kolejny dosyć
i.....a - Bardzo cenię tego Youtubera i ciesze się , że jako jeden z nie licznych nie...
  • Odpowiedz
@Xaia: Sprawa z jest bardzo prosta. Cena 599$ to tylko cena na papierze. NV bierze za kartę referencyjną 699$, a twórcy niestandardowych konstrukcji z pewnością będą też ciągnąć kasę za swoje rozwiązania. Będę bardzo zaskoczony jak zobaczę kartę za 599$ w sklepach. No chyba, że jakąś wykastrowaną wersję z gównianymi materiałami. Ale serio, płacić taką kasę i oszczędzać na dobrej konstrukcji jest słabe. Więc sensowne karty do kupienia będą bardzo
  • Odpowiedz
@inigomontoya: zobacz, że ten 980ti lightning jest kręcony o ponad 250mhz względem referencyjnej 980ti a on jeszcze o 150mhz ją pociągnął do 1453mhz i do tego zjada 250W. 1080 jest o te 8% szybszy, pobiera 180W, kręcony tylko o 200mhz. Takie testy to robić na kartach referencyjnych i wtedy można porównywać o ile jest rzeczywiście szybsza i do tego znacznie tańsza.
  • Odpowiedz
@kasper93: Ja akurat zamierzam kupić GTX 1080 lub Vegę do 1080p.Choć muszę przyznać , że mój entuzjazm do Pascali nieco opadł po wynikach niezależnych testów(tych zrobionych prze Tek Syndicate). Boje się też , że ciężko będzie znaleźć niereferenta GTX 1080 poniżej 3300zł.
  • Odpowiedz
@inigomontoya: Tylko, że Vega to odległa historia. 1080 jest na pewno dobrym wyborem, jeżeli cena nie będzie jakaś kosmiczna u nas. Ciekaw tylko jestem jak się utrzyma względem odpowiedzi od AMD, bo oni sobie lepiej radzą z asynchronicznym przetwarzaniem, więc mogą powalczyć na tym polu. Ale do tego trzeba jeszcze poczekać. AMD teraz wydaje małe karty, które wydajnościowo nie będą ciekawe, ale w zależności od ceny mogą zyskać wielu klientów.
  • Odpowiedz