Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@2ndEarlOfRochester: Super wpis :) Zajmujesz się tą tematyką na co dzień?

Pisałam chyba z rok temu o plujce pospolitej, to prawda, że w medycynie sądowej używa się larw tych owadów do oszacowania czasu zgonu? W każdym ciele znajdziemy larwy much, czy tylko w konkretnych warunkach?
@isomalta: na codzień raczej bym nie chciał, wolę żywych ludzi :) jestem po bloku z tego przedmiotu i pomyślałem, że przy okazji nauki do egzaminu podzielę się fragmentami tej ciekawej wiedzy.
Znając cykl rozwojowy muchy jest to możliwe, ale bezie to oczywiście zgrubny szacunek, zależny od pory roku i miejsca zgonu. Na pewno nie będą w każdym ciele.
Żywią się martwą tkanką, a taka może się znajdować i u żywych ludzi
@2ndEarlOfRochester: Nie wiem czy oglądałeś chociaż kilka odcinków jakiegoś CSI, ale czy według Ciebie jest tam wiele faktów naciąganych jeśli chodzi o te badania miejsca zbrodni, czy raczej można powiedzieć, że faktycznie w realu również tak jest?
@2ndEarlOfRochester: Zapodasz jakaś literature tyczaca się procesom które zachodzą podczas śmierci naturalnej? Zawsze mnie ciekawiło tak naprawde co jest przyczyną zwykłej śmierci. Napisałeś że niewydolność krążeniowo-oddechowa. Ale dlaczego np teraz a nie za 2h? co o tym decyduje?