Wpis z mikrobloga

Ostatnie kilka lat przejeździłem na rowerze z tesco za 500zł. Chciałem się przesiąść na coś lepszego tym bardziej że tamten jest dla mnie trochę za mały. Budżet mam skromny bo ok 1200zł. Poczytałem trochę na ten temat i ma mętlik, masa opinii, że za taki hajs nie kupię dobrego nowego roweru, z drugiej strony argumenty, że kupno używanego roweru w takich pieniądzach to duże ryzyko bo rower może się okazać kompletną ruiną i trzeba będzie włożyć sporo funduszy na renowację ... jak żyć ? Rower ma mi służyć do jazdy po mieście, od czasu do czasu jakaś dłuższa przejażdżka po utwardzonych nawierzchniach.

#rower #rowery #bieda
  • 61
drugiej strony argumenty, że kupno używanego roweru w takich pieniądzach to duże ryzyko bo rower może się okazać kompletną ruiną


@Syko: rower to nie auto, mniej więcej chyba każdy jest w stanie ocenić wizualnie jego stan. Przed kupnem możesz się też przejechać i sprawdzić czy wszystko dobrze chodzi.
@fstab: z olx może być lipa bo mieszkam na lekkim zadupiu, widziałem że różne komisy rowerowe sprzedają rowery po generalnym przeglądzie, co o tym sądzisz ?

@mikus97: a tania szosa nada się do miasta ? czy trzeba znosić ją na rękach z każdego krawężnika ? naczytałem się na mirko że bez 2500 do szosy nie podchodz ...
@Syko: ja swoją jeżdże dużo po mieście i dużego problemu nie ma, oczywiście pod jakieś 20cm krawężniki bym nie podjeżdżał ale normalne przy lekkiej wprawie nie sprawiają problemów. Oczywiście podstawa są dobre opony z odpowiednim ciśnieniem w środku bo bez tego felgi szybko do prostowania będą.
@mroz3:
@MichaelT128: troszkę sobie zazartowalem w klimatach pasty o chodzeniu po bułki xD

Ale na prawde, kiedy kupowalem rower w 2013 to wszyscy mi doradzali, jako podstawowe wymogi kasete + tarcze z hydraulika.

Za 1200 zł to OP moze kupic co najwyzej najtanszy model ktoregos z lepszych producentow (oczywiscie ciagle to bedzie przepaść w porownaniu z jakas marketowka za 700zl).
@Syko: do twoich wymagan to najlepiej sprawdzi sie rower miejski / cross. Popatrz na najnizsze modele takich producentow jak Kross, Merida, Arthur. Osobiscie moge polecic Krossa, model 1.0 powinien lapac sie w budzet.