Wpis z mikrobloga

Dlaczego ludzie boją się zmian?

Dostajesz plik z excela, który masz zaktualizować... Otwierasz a tam płacz i rozpacz. Oczojebne kolory, plik kompletnie nieczytelny, dane zupełnie nieaktualne od roku, bo nikomu się nie chciało uaktualnić, pierdyliard niepotrzebnych ramek, rameczek i w ogóle oczu kąpiel. 5h aktualizowałam to badziewie, zmieniłam kolory na bardziej przyjazne oczom (istotna informacja) i przesłałam do osób zainteresowanych.

#niebieskipasek z działu:
-No fajnie, jest, czytelnie. Prościej będzie modyfikować.
Zadowolony sobie teraz klika w najlepsze.
A #rozowypasek z działu?
-Hurr durr zmieniłaś kolory, które kojarzyłam bo jestem wzrokowcem! Zmieniłaś ramki, teraz nic nie mogę znaleźć! Teraz muszę scrollować po indeksach, a te ramki kojarzyłam i wiedziałam gdzie to jest, a teraz wszystko się zlewa! Dlaczego uaktualniłaś dane, nie wiadomo teraz co kto ma!
-No ale w czym problem? Jest opcja wyszukaj. Cokolwiek będziesz chciała wyszukać jest tam gdzie powinno być. Zacznij używać ctrl+f.
-Ale ja jestem wzrokowcem!

Teraz stęka, komentuje, jęczy i narzeka a mnie #!$%@? bierze. Co za ludzie... Ja #!$%@?ę.

Nie zdziwię się jak poleci do #rozowaszefowa ze swoimi bolączkami i będę musiała przywracać ten 10letni plik do pierwotnego stanu.
#logikarozowychpaskow #pracbaza #korposwiat
Dahlia122 - Dlaczego ludzie boją się zmian? 

Dostajesz plik z excela, który masz z...

źródło: comment_41zudpv4TETuE24beoAFMZFykk97ah7D.jpg

Pobierz
  • 53
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

-No ale w czym problem? Jest opcja wyszukaj. Cokolwiek będziesz chciała wyszukać jest tam gdzie powinno być. Zacznij używać ctrl+f.

-Ale ja jestem wzrokowcem!

@Dahlia122: spuchlem xD
  • Odpowiedz
@Dahlia122: skoro miałaś za zadanie zaktualizować, to dlaczego twierdzisz, że teraz nie zdziwisz się, jak będziesz musiała przywracać plik do starej wersji? Może jednak te ramki i rameczki nie były niepotrzebne;> było zrobić kopię. To jest dopiero #logikarozowychpaskow
  • Odpowiedz
@aloszkaniechbedzie: Mam kopię, co nie znaczy, że będę ze względu na jej widzi mi się coś zmieniać, skoro wszystko zostało zaakceptowane przez osobę odpowiedzialną za plik.

@hesar: Hm. No nie wiem... może dlatego, że komórki były wypełnione na żółto z tekstem pisanym na czerwono, albo na ciemnobrązowo z czarną czcionką. Kwestia ramek została uznana za przestarzałą i nieczytelną, przeze mnie, przedstawiłam gościowi od pliku jak mogłaby wyglądać lista
  • Odpowiedz
@Dahlia122: Czasem mam wrażenie, że niektórym ludziom (szczególnie jakimś paniom Halinkom) nie należy dawać komputera, tylko kartkę w kratkę i zapas zakreślaczy, bo i tak efekt ich pracy będzie taki sam...
  • Odpowiedz