Wpis z mikrobloga

#mikrokoksy mam podejrzenie osłabionych żył w prawej nodze, które jutro oceni lekarz, czy może to się rozwinąć w żylaki, mimo młodego wieku ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Czy ktoś miał do czynienia z takim wyzwaniem chcąc nie opuszczać nóg na treningu, mięśni stabilizujących przy mc, ohp.

przysiad, martwy odpadna, są jakieś inne cwiczenia ćwiczenia które mogłyby rozwinąć nogi?
może niekoniecznie coś na siłowni?
.
.
.
nie można zastąpić w pełni martwego ciągu, wiosła, ale myślałem nad:
-focze wiosło (leżąc na brzuchu na ławeczce ze skosem dodatnim)
-podciągania na drążku
->>>-podchwytem i nachwytem

przysiad:
- ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#silownia #mirkokoksy #stronglifts #zdrowie #zyly #flebolog #zylaki
  • 9
@Blizz4rd: Na mięśnie pleców jeszcze możesz facepullsy dać i wiosło na wyciągu. Możesz obciążać masą własnego ciała nogi? Trenując np eksplozywność? Na dół pleców może jakieś hyperextensions.
@easy_tf: dzięki za odpowiedź, myślałem, że nikt się nie podejmie od kiedy @Gavroche: odszedł.

Zobaczymy co mi jutro powie ogólny lub za jakiś czas specjalista od żył (flebolog).

do tej pory robiłem strongliftsy 5x5

Zapytam jutro o możliwość obciążania nóg ciężarem własnego ciała, rower :D

Dzięki za propozycje na plecy, chyba zamiennie będę siłowo robił podciągania z czymś wymienionym przez Ciebie.
@Blizz4rd: Ja bym na twoim miejscu powiększył repertuar o ćwiczenia kalisteniczne/gimnastyczne. Pompki na rękach, różne podciągania, muscle upy, flagi i różne podobne. Życie nie kończy się na przysiadach i martwym ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Prekambr: póki co wyszła komplikacja, że jestem nie ubezpieczony, gdy to załatwię to będę wołał. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Być może zacznę dojeżdżać na uczelnię rowerem + ćwiczenia zaproponowane przez @easy_tf: