Wpis z mikrobloga

Witam. Zastanawiam się czy jest tutaj jakiś mirek, który studiuje w UK jakiś kierunek ściśle techniczny (może informatyka)? Jestem w drugiej klasie #techbaza i od dłuższego czasu zastanawiam się nad wyjazdem na studia właśnie do UK, jednak mam kilka pytań odnośnie całego wyjazdu jak i rekrutacji. Czy znajdzie się tutaj jakiś uprzejmy samarytanin, który zechciałby mi odpowiedzieć na kilka pytań?

#emigracja #uk #studbaza #studia
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RootVik: prowadziłem z kilkoma znajomymi którzy tam są/byli długie dyskusje na ten temat bo kiedyś sam myślałem żeby tam pojechać. Uwierz mi że jak usłyszałem co robią na drugim roku IT to u Nas w lepszym gimnazjum bardziej zaawansowane rzeczy robią na informatyce.

Nie moja rola aby cię przekonywać, bo decyzja zawsze należy do ciebie.. ja tylko podaje ci moje zdanie które jest oparte na doświadczeniach osób które tam były,
  • Odpowiedz
@RootVik: @adiqq: ja poznałem polskiego profesora pracującego naukowo na oksfordzie, twierdził że nie widzi róznicy w poziomie uczelni polskich i angielskich, ale te drugie na pewno prestiż mają dużo większy, z tego co pamiętam w polsce pracował na AGH
  • Odpowiedz
@iroos: ok, jeżeli mówimy o AGH i Oxford to mogę się zgodzić że poziom podobny. Ale to są obydwie uczelnie z czołówki. A profesor skoro nie pracował na mniej prestiżowych uczelniach to ciężko brać jego opinię jako rzetelną.
  • Odpowiedz
@elmozgo: Również istnieje taka opcja jak studiowanie w Szkocji, które jest prawie darmowe, a jeżeli sama Anglia to w grę wchodzą również kredyty studencie czy stypendia.
  • Odpowiedz
@RootVik: Może za bardzo uogólniam, ale poziom nauczania mniej prestiżowych uczelni w UK jest po prostu słaby (dlatego jeżeli koniecznie chcesz UK to jedynie te 'najlepsze' które mogą sobie pozwolić na trzymanie poziomu).
W Polsce nawet na "gorszych uczelniach" zdobędziesz dużo więcej wiedzy bo nie ma takiej dużej różnicy między uczelniami..
  • Odpowiedz
@RootVik: jak na to co otrzymujesz w zamian to nie opłaca się tyle płacić za studia, mając jednocześnie dostępne darmowe studia w Polsce. Anglia to chyba najbardziej przereklamowany kraj do studiowania.
  • Odpowiedz
@adiqq: Wydaje mi się, że trochę przesadzasz. Wystarczy spojrzeć na rankingi uczelni w Europie i przyjrzeć się, że polskie uczelnie są dosyć daleko w tyle. I z tego co udało mi się przeczytać, to że studia w UK wyglądają zupełnie inaczej niż w Polsce i dają możliwość, np. na pracę podczas nauki, ponieważ mamy mniej wszystkich zajęć i tych przysłowiowych "zapychaczy".
  • Odpowiedz
@RootVik: a już tak całkiem ogólnie o studiach. To jeżeli chcesz pracować w IT to nie masz na co czekać.
Studia uczą podstaw, często samej teorii i to niekiedy wyrywkowo albo w sposób przestarzały. W tej branży musisz edukować się sam - tak było, jest i będzie - zapytaj kogokolwiek kto pracuje na tym polu.

Te rankingi to wiesz... prestiż =/= poziom ( ͡°( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@alejandra15: Jeżeli zdecydowałbym się na studiowanie w Anglii to właśnie to zadłużenie wydaje się być straszne, ale z drugiej strony chyba nie chcę studiować w Polsce. I tak jak pisałem wyżej, istnieje również możliwość studiowania w Szkocji, gdzie jest to prawie "darmowe".
  • Odpowiedz
@RootVik: wg mnie zwłaszcza jeśli myślisz nad informatyką to lepiej nie przepłacać tylko studiować w Polsce i pracować nad sobą, informatycy po polskich uczelniach mogą zarabiać kokosy nawet w pierwszej pracy :-)
  • Odpowiedz
@adiqq: Oczywiście, że rozwijam się sam i kompletnie nie polegam w tym aspekcie na szkole, jednak jeśli przeglądam z ciekawości oferty pracy na rynku zagranicznym to studia pierwszego stopnia są wymagane w co drugiej ofercie. Tego, że mam uczyć się sam nie musi mi nikt uświadamiać, bo robię to od dawna, ale studia to nie tylko nauka, ale całą ta otoczka.
Jeśli prestiż nie równa się poziomowi, to skąd w
  • Odpowiedz
@RootVik: Z tego samego co buty kanye westa za 3k pln (może prostackie porównanie). Limitowana ilość miejsc, od lat wytwarzana otoczka itd. Nie mówię że niekiedy za tym nie idzie poziom, ale niestety w UK jest to mniejszość.
  • Odpowiedz