Wpis z mikrobloga

Mirki, jak dbacie o swoją skórę twarzy? Do tej pory używałem jedynie kremu do golenia, po goleniu i.. tyle. Zaniedbałem swoją twarz strasznie, a jednocześnie nie mam pojęcia co gdzie kiedy się stosuje. Poczytałem o jakichś kremach matujących, tonikach, żelach do mycia twarzy, plastrach oczyszczających (to mi się wybitnie przyda na nos), maseczkach. Ale kiedy, co po czym używać? Może macie jakieś sprawdzone specyfiki? Wypada tu chyba wspomnieć, że mam strasznie przetłuszczającą się skórę. Wiem, że dla niektórych to taka oczywista oczywistość.. :/

#pielegnacja #niebieskiepaski #rozowepaski (bo wy macie z kosmetykami styczność na co dzień) #twarz #kosmetyki
  • 14
  • Odpowiedz
@Nights: Jeśli masz problem z wągrami/zaskórnikami, radziłabym wybrać się do kosmetyczki na oczyszczanie twarzy. Takie drogeryjne plastry raczej nie dają zdumiewających efektów.
Przy tłustej cerze warto zainwestować w żel do mycia twarzy i krem. Żel to wiadomo, krem możesz stosować rano i wieczorem, żeby ograniczyć wydzielanie sebum.
  • Odpowiedz
@Nights: podstawa to żel do mycia twarzy dwa razy dziennie. Też mam cerę tłustą i polecam żelik z Biodermy z serii Sebium. Znajdziesz w ogarniętej aptece za fajną cenę w dwupaku. Jak masz problemy z trądzikiem to idź do dermatologa. A jak same zaskorniki, to idź do kosmetyczki na peeling kawitacyjny i kup jakąś maść z kwasem. Mi derma przepisuje Glamid, który jest bez recepty.
  • Odpowiedz
@Nights: peelingi do buzi garniera są fajne, to możesz ich popróbować ale na dobrą sprawę to metoda prób i błędów. Maseczki z bielendy są naprawdę fajne ale to co uratuje twoją skórę to regularność. Codziennie wyrób sobie rutyne nakładania różnych wklepków na buzię.
I ogólnie to ziaje polecam, kremy regenerujące ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@fryne_: @KotyczCzis: @rudamaryja: @6gcqG9nN58zhTK: Może zacznijmy od początku, bo na metody prób i błędów jeszcze przyjdzie czas ;d
Kiedy i czego używać?
Peeling 1,2x tygodniowo, maseczka raz na tydzień (tak wyczytałem xd).
I wtedy rano w jakiej kolejności używać tych kosmetyków? Żel do golenia -> Żel po goleniu -> żel do mycia twarzy -> tonik?
Później na wieczór sam żel do mycia twarzy? Jeśli wypada ten jeden dzień
  • Odpowiedz
@Nights: Na tej części związanej z goleniem się nie znam, ale co do reszty - toniku się używa, żeby skórze po myciu przywrócić prawidłowe ph. Ja go używam rano i wieczorem, po myciu. Kiedy w ciągu dnia przetłuszcza mi się twarz np. przy nosie, to sobie przemywam ją wacikiem z płynem micelarnym. A z ogólnych porad, to kosmetyki apteczne > kosmetyki drogeryjne.
Na zaskórniki - ktoś już wyżej dobrze mówił, kosmetyczka,
  • Odpowiedz