Wpis z mikrobloga

Tak sobie oglądam rojenia #braun , patrzę na otaczające go towarzystwo i nachodzi mnie refleksja. Niby powinienem propsować za elementy #libertarianizm w jego programie...

...ale zwyczajnie przerażają mnie inby do jakich dochodziłoby gdyby ten człowiek zdobył znaczący wpływ polityczny. Wokół niego nie widzę ludzi reprezentujących #akap czy po prostu propsujących wolność jako wartość samą w sobie. Co widzę w zamian? Seboli, komunistycznych dziadków, katololo...

Już teraz, gdy "tylko" pis jest u władzy, widać jak cała ta mieszanka staje się wybuchowa, ci ludzie podnoszą łby i chcą budowy społeczeństwa pod sznurek. Zaczyna być społecznie niepożądanym bycie Żydem, muzułmaninem, gejem czy choćby kosmopolitą. Gdyby #grzegorzbraun był na przykład premierem, resztki jego wolnościowych haseł zostałyby zagłuszone, a zostaliby tylko kibole, militaryści, katoliccy fundamentaliści i, ogólnie mówiąc, faszyści. Wrogami byliby oczywiście #zydzi , wolnościowcy (prawicowi by zwyczajnie przestali wolność akcentować, a lewicowi byliby lani na ulicach), wolnomyśliciele wszelacy (czyli za tym wszyscy intelektualniści i ludzie kreatywni)... zostałby tylko narodowokatolicki smrodek z zamkniętymi granicami, powrotem powszechnego poboru i nacjonalizacją każdego biznesu większego od polskiego śmietnikowego sklepiku czy jednohektarowego płachetka ziemi.

...o tyle dobrze, że szanse gościa są znikome ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #bekaznarodowcow #bekazkatoli #bekazprawakow #polityka
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bygsyti: Braun jest za wolnością osobistą, i nie ma to znaczenia, czy jest się żydem, katolikiem czy jeszcze kimś innym. Więc cały ten twój post można wrzucić do kosza.
  • Odpowiedz
@meretz: Pomijam już multum przytoczonych przeze mnie argumentów. Pomijam, że wyraźnie zaznaczyłem że Braun zostałby przygłuszony przez faszystów (czytaj uważniej). Pomijam że ta jego "wolność osobista" to między innymi zakaz sprzedaży ziemi obcokrajowcom...

Dla mnie koronnym argumentem jest ten: prawdziwy wolnościowiec nie traciłby czasu na wytykanie palcami grup społecznych z Żydami na czele. Braun woli jednak okazywanie uprzedzenia tym, którzy z tego czy innego powodu nie pasują do obrazu jego
  • Odpowiedz
"wolność osobista" to między innymi zakaz sprzedaży ziemi obcokrajowcom...


@bygsyti: A to nie odnosi się do wolności osobistej. Wolność osobista to prawo do obrony siebie, rodziny, własności prywatnej, wolność wyznawania każdej religii, każdej orientacji, itp itd. O ile w wyniku swoich poglądów nie na rusza się prawa lub wolności innych ludzi.

prawdziwy wolnościowiec nie traciłby czasu na wytykanie palcami grup społecznych z Żydami na czele


@bygsyti: tu nie
  • Odpowiedz
A to nie odnosi się do wolności osobistej.


@meretz: Ahaa... to wolność rozporządzania własnym mieniem nie zalicza się do wolności osobistej... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tu nie chodzi o wytykanie każdego zwykłego żyda, tylko tych "grubych ryb" które zaburzają suwerenność
  • Odpowiedz
Ahaa... to wolność rozporządzania własnym mieniem nie zalicza się do wolności osobistej... ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@bygsyti: Musiałbyś zrozumieć na czym polega "olichargizacja" wolnego rynku, polecam wykłady dr. Przybyła na ten temat.

Wolnościowiec miałby takie rzeczy gdzieś. Jeśli nie lubi "Gazety Wyborczej", to
  • Odpowiedz
Musiałbyś zrozumieć na czym polega "olichargizacja" wolnego rynku, polecam wykłady dr. Przybyła na ten temat.


@meretz: Nie wnikam w prawdziwe czy urojone przyczyny takiego czy innego podejścia. Chodzi mi tylko o to żebyście byli uczciwi i przestali mianować się wolnościowcami.

Oni nie reprezentują interesów państwa polskiego, tylko
  • Odpowiedz
@bygsyti: Mylisz pojęcia... Braun wskazuje w swoich wykładach tych, którzy realizują obce państwu Polskiemu interesy, wśród nich są też amerykanie, niemcy, ruscy no i żydzi oczywiście (politycy, oligarchowie, ludzie którzy coś znaczą). Przeciętnego żyda, amerykanina, niemca czy ruska który mieszka lub przebywa w Polsce to można mieć w p-----e, bo oni nie stanowią żadnego zagrożenia dla suwerenności państwa. Są nawet korzyści, bo z reguły wydają tu hajs.
  • Odpowiedz
@meretz: Wyżej opisane. Braun uroił sobie jaką tragedią byłaby sprzedaż ziemi cudzoziemcom. Przez co zabrał ludziom wolność dysponowania mieniem. Wolę już mieć do czynienia ze zdeklarowanym komunistą niż takim "wolnościowcem". A gdybym był posiadaczem ziemi rolnej to bym przeklinał taki naród. To jego "narodowe" zabarwienie oznacza z definicji, że wyróżnia on jakieś narody. A takie rzeczy robi się albo żeby je faworyzować, albo żeby je dyskryminować. Sorry, ale wolność dla
  • Odpowiedz
@bygsyti: Twierdzisz nieprawdę - a dobra, po ludzku: kłamiesz zabierając Braunowi miano wolnościowca. W dyskusji z @meretz tylko próbujesz tworzyć własną, bo libertariańską wykładnię wolnościowca, którą uznajesz za jedyną słuszną, a którą ja uznaję za wybitnie naiwną. Skąd wiem że kłamiesz - bo wśród podstawowych wartości wyznawanych przez Brauna jest m.in. wolność własności, o czym on nieraz powtarzał. Ktoś go kiedyś nawet zapytał o to, nie pamiętam dokładnie treści
  • Odpowiedz
próbujesz tworzyć własną, bo libertariańską wykładnie wolnościowca


Bo to jest prawdziwa wykładnia od etymologii poczynając.

wolność własności, o czym on nieraz powtarzał


Na
  • Odpowiedz
@bygsyti: Po pierwsze, jak komuś odpowiadasz, to go przywołuj, a nie wypowiedź się po cichu, a nuż nikt nie zauważy. Chamskie i prostackie takie zachowanie.

Bo to jest prawdziwa wykładnia

To tylko Twoja opinia.

Takie podejście kończy się tym, że kopalń się nie sprzedaje
  • Odpowiedz
@MattJedi:

Po pierwsze, jak komuś odpowiadasz, to go przywołuj, a nie wypowiedź się po cichu, a nuż nikt nie zauważy. Chamskie i prostackie takie zachowanie.


Zgubiłem @ po prostu. Zamiast na samym wstępie zakładać chamstwo i prostactwo możesz też wziąć pod uwagę zwykły
  • Odpowiedz
@bygsyti:

Po prostu porządkuje pojęcia: jeśli jesteś zwolennikiem #socjalizm zamiast #libertarianizm

Socjalizm jest zły, ale jego przeciwieństwem jest nie "libertarializm" jak sugerujesz, tylko kapitalizm. Jestem zwolennikiem wolności gospodarczej, a Twoje sugestie o strategicznych hodowlach świń są chyba specjalnym ignorowaniem mojej wcześniejszej wypowiedzi, gdy mówiłem że strategiczne aspekty są bardzo ale to bardzo wąskim marginesem. I uważam że TEN BARDZO WĄSKI MARGINES powinien być chroniony. Chronione nie musi oznaczać państwowe, może oznaczać prywatne, ale bez możliwości sprzedaży za granicę, albo jeszcze inaczej chronione (nie wiem jak, ale może są sposoby). Np. niemiecki rynek medialny jest ściśle chroniony przed wpływami z zewnątrz, pomimo że prywatnych mediów jest tam na
  • Odpowiedz
@MattJedi:

Socjalizm jest zły, ale jego przeciwieństwem jest nie "libertarializm" jak sugerujesz, tylko kapitalizm.


Bardziej tag pasował. Kapitalizmem nie jest utrzymywanie państwowych: kopalń, rafinerii, lotnictwa,
  • Odpowiedz