Wpis z mikrobloga

Tak sobie oglądam rojenia #braun , patrzę na otaczające go towarzystwo i nachodzi mnie refleksja. Niby powinienem propsować za elementy #libertarianizm w jego programie...

...ale zwyczajnie przerażają mnie inby do jakich dochodziłoby gdyby ten człowiek zdobył znaczący wpływ polityczny. Wokół niego nie widzę ludzi reprezentujących #akap czy po prostu propsujących wolność jako wartość samą w sobie. Co widzę w zamian? Seboli, komunistycznych dziadków, katololo...

Już teraz, gdy "tylko" pis jest u władzy, widać jak cała ta mieszanka staje się wybuchowa, ci ludzie podnoszą łby i chcą budowy społeczeństwa pod sznurek. Zaczyna być społecznie niepożądanym bycie Żydem, muzułmaninem, gejem czy choćby kosmopolitą. Gdyby #grzegorzbraun był na przykład premierem, resztki jego wolnościowych haseł zostałyby zagłuszone, a zostaliby tylko kibole, militaryści, katoliccy fundamentaliści i, ogólnie mówiąc, faszyści. Wrogami byliby oczywiście #zydzi , wolnościowcy (prawicowi by zwyczajnie przestali wolność akcentować, a lewicowi byliby lani na ulicach), wolnomyśliciele wszelacy (czyli za tym wszyscy intelektualniści i ludzie kreatywni)... zostałby tylko narodowokatolicki smrodek z zamkniętymi granicami, powrotem powszechnego poboru i nacjonalizacją każdego biznesu większego od polskiego śmietnikowego sklepiku czy jednohektarowego płachetka ziemi.

...o tyle dobrze, że szanse gościa są znikome ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#oswiadczenie #bekaznarodowcow #bekazkatoli #bekazprawakow #polityka
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bygsyti:

A to utożsamianie prawicy z kapitalizmem... czy ja wiem. Wolałbym totalnego "lewaka" nie mieszającego się do gospodarki od narodowego prawiczka mówiącego mi o narodowym czymśtam (w tym przemyśle).

O k---a. Moje oczy. "Lewaka nie mieszającego się do gospodarki"? Ty nie masz pojęcia... ech...
Nie ma czegoś takiego jak prawica socjalistyczna. Prawica z natury jest wolnościowa gospodarczo. Np. taki Winnicki nie jest przedstawicielem prawicy, bo jest za socjalem (Tyszka trochę go tam prostował, ale chyba efekt krótkotrwały). Natomiast jeśli wolnościowiec (poza byciem zwolennikiem wolności gospodarczej), ma jeszcze poglądy konserwatywne, to jest to przedstawiciel prawicy. Warunki spełnione muszą być oba, nie ma któregoś, nie
  • Odpowiedz
Jak Ci się nie podoba mój styl podkreślania poszczególnych fragmentów wypowiedzi, to nie musisz się ze mną męczyć.


@MattJedi: Odpuszczę jednak. Prosiłem Cię o drobną uprzejmość (nie capsuj), ale Ty wolisz okazywać mi lekceważenie w ten i na inne sposoby. Nie lubię Twoich wulgaryzmów ani osobistych podjazdów. Poruszane wątki też są pasjonujące, ale jest ich zwyczajnie zbyt wiele, żeby rozważać je w formie przekładańca. Także trzymaj się.
  • Odpowiedz
@bygsyti: Nie okazuję lekceważenia, taki jest mój styl, co powiedziałem i mogłeś to uszanować albo... uznać za jakiś atak w Twoim kierunku, co uczyniłeś. Wulgaryzmy stosuję wedle uznania, ale rozumiem że to może przeszkadzać w dyskusji, więc w tej kwestii masz moje zrozumienie. Natomiast osobistych podjazdów nie wiem gdzie widzisz.

Tak czy siak, życzę dobrej nocy.
  • Odpowiedz