Wpis z mikrobloga

Marzyło/marzy mi się mieszkanie i bycie na swoim w #warszawa #krakow #wroclaw , ale biorąc pod uwagę że chciałbym kupić mieszkanie powiedzmy 58m2 w fajnej spokojnej i świeżej okolicy za powiedzmy 530.000zł to nawet z uciułaniem wkładu do kredytu 80.000zł miałbym problem a jeszcze nie byłbym na etapie dostania kredyt i zaczęcia jego spłacania xD Sama rata by wyszła ok. 2700 zł jeżeli nie chciałbym go brać na dłużej niż 20 lat.

Piękne miasta, ale jak nie chcę się mieszkać z rodzicami/wynajmie/pokoju/brać kredyt w 30 letnim bloku z wielkim płyty w wątpliwej okolicy to trzeba przyzwoicie zarabiać żeby nie żyć w stresie finansowym albo nie ciułać na sam wkład do kredytu kilka lat.

Mi niestety pozostaje turystyczne odwiedzanie tych fajnych miast. Takie tam troche #gorzkiezale ( ͡° ͜ʖ ͡°)

PS Szczerze zazdroszczę (ale tak zdrowo) młodym gniewnym z dużych miast, którzy z takim impetem weszli w #korposwiat że stać na kupno nowego mieszkania 60m2+ w modnej okolicy do tego fury za 80k zł i do tego spłacanie tego bez stresu mając jednocześnie kasę na bujne życie towarzyskie, podróże itp.

PS2 Oczywiście nikt nikomu nie broni wyjmować mieszkania/mieszkać na pokoju czy nawet mieszkać u rodziców całe życie, chodzi mi o model, kiedy po prostu chcesz kupić mieszkanie, bo z różnych powodów nie pasują ci ww. rozwiązania.

#pracbaza #oswiadczenie
  • 83
@Josek: jak to nie jest bait to ja nie wiem. pracę, żeby nawet odłożyć te 500k w 10 lat nie jest ciężko znaleźć, z kredytem to już w ogóle, kilka lat dobrej pracy i spory wkład własny gotowy.

no i nie ogarniam ciśnienia ludzi na warszawę. ale to już każdego sprawa indywidualna, nie mnie się wpieprzać.

swoją drogą - zdajesz sobie sprawę, że żeby ci za coś zapłacili to musisz mieć
@blisko_kebab: niecałe 4,2k, nawet w pojedynkę to możliwe, we dwójkę to już bym powiedział, że banał jak chociaż jedna osoba jest ogarnięta zawodowo na dobry hajs a druga na tyle żeby utrzymać bieżące opłaty i jedzenie w wynajmowanym mieszkaniu. mnie niewiele brakuje i mógłbym tak zrobić, pooglądać świata i jeszcze na mieszkanie odłożyć :D