Wpis z mikrobloga

@dawidwwa: miałem AZS - atopowe zapalenie skóry -> alergię pokarmową, napiszę Ci w skrócie jak to wyleczyłem/wyciszyłem

Na początku przez 6-9msc stosowałem dietę:
http://www.atopowe-zapalenie.pl/atopedia/Dieta_antyhistaminowa + w momentach nasilonej pokrzywki smarowałem twarz sterydem (nie pamiętam już nazwy).

- potem po własnej diagnozie, którą przedstawiłem dermatologowi* zacząłem przez około rok brać zyrtec

- potem przez parę miesięcy pół zyrteca na dobę
- potem parę tyg brałem pół zyrteca co 2 dni
- schodziłem
  • Odpowiedz
@dawidwwa: To nie jedz białka mlecznego. Poza tym jest teraz cała masa produktów bez laktozy do kupienia, w każdym prawie sklepie. Poza tym to nie jest uczulenie jak na pyłki tylko nietolerancja pokarmowa. Twój organizm nie wytwarza odpowiedniego enzymu, nie da się tego zmienić. Można laktazę w tabletkach kupić w aptece.
  • Odpowiedz
@sohee:
Próbowałem brać Lactacontrol, ale musiałem brać z 6 tabletek przed każdym posiłkiem zawierającym nabiał, więc trochę nieopłacalne, a i tak w 100% problem nie minął.
Ogólnie mam taki styl żywienia (siłownia, itp.) że musiałbym pochłaniać dziennie ponad 0,5 kg mięsa dziennie (nie licząc jajek, a za rybami nie przepadam), żeby uzupełnić zapotrzebowanie na białko i powoli staje się to już trochę monotonne.
Ostatnio okazało się, że nabawiłem się (prawdopodobnie) nietolerancji
  • Odpowiedz
@dawidwwa:
Ja byłem odczulany na trawy i zboża z powodu alergii, na pewno musisz zrobić testy uprzednio udając się do lekarza pierwszego kontaktu i powiedzieć, to co tu napisałeś.

Jeżeli jesteś ciekaw co do samego odczulania, to: http://m.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/alergie/odczulanie-najskuteczniejszy-sposob-leczenia-alergii_37961.html

Niestety, z tego co tam jest napisane wygląda, że przy alergii pokarmowej nie stosuje się odczulania.
Nie ma, co czekać tylko ruszać do gabinetu!
  • Odpowiedz
@dawidwwa: To kupuj sery, jogurty czy mleko bez laktozy. Juz w procesie produkcji laktoza jest rozbijana poprzez dodanie enzymu. Na pewno można je dostać w biedronce. Obawiam się, że nie da się nic z ta nietolerancja zrobić. Musisz z tym żyć.
  • Odpowiedz
@sohee: Jak się okazało, po odstawieniu sera (po kozim również problemy) oraz jogurtu łatwiej jest mi się wypróżnić. Mleko bez laktozy próbowałem i też były problemy.
Chyba, że w tym przypadku (sery, jogurty) to może ja już coś wydziwiam i nie jest to problem nietolerancji, tylko bardziej problemów z wypróżnianiem.
  • Odpowiedz
@dawidwwa: u mnie po częstszym niz 1 na jakiś czas spożyciu mleka uht (czyli zwykłe z kartonu z biedro) miałem nabrzmiałe jelita, gazy.

nie wiem jak teraz by to mogło wyglądać bo nie pije mleka, ale za to twaróg półtłusty średnio jadam 500g na dobę, uwielbiam go i nie mam problemów po nim jak po mleku lub są nowe i nie wiem, że one występują( ͡° ͜ʖ ͡°
  • Odpowiedz
@dawidwwa: Myślę, że powinieneś zasięgnąć porady gastrologa. Przebadać się na obecność pasożytów i bakterii. Może twoja dieta jest bogata w produkty zapierające? Pijesz za mało wody? Kawa, herbata się nie liczą jako płyny.
  • Odpowiedz
@Blizz4rd: Ehhh... też bym chciał pochłaniać twaróg, może nie aż tyle, ale tą kostkę co 2-3 dni na pewno :(.
@sohee: Kawy też nie mogę od jakiegoś czasu, bo kilkanaście minut po jej wypiciu muszę iść do WC. Herbat pije dziennie 2-3, a wodę+napoje 0kcal, to ok. 2-3l dziennie, więc nie za wiele.
  • Odpowiedz
@sohee: Czyli w moim przypadku, dużo lepszym wyborem będzie konsultacja z gastrologiem niż z alergologiem?
Muszę w takim razie poszukać jakiegoś dobrego lekarza. Nie jestem zapisany do żadnego lekarza pierwszego kontaktu (od kilku lat w wawie i nie było potrzeby :P). Dodatkowo pewnie czekałbym trochę czasu na wizytę, więc jeżeli zależy mi na czasie to chyba tylko prywatnie.
  • Odpowiedz
@dawidwwa: Jeśli masz objawy związane tylko z układem pokarmowym to według mnie lepiej pomoże gastrolog. Do lekarza pierwszego kontaktu możesz się zapisać w każdej przychodni.
  • Odpowiedz
@sohee: @Blizz4rd: @57796b6f70:
Czas na podsumowanie :)
Pod koniec lipca miałem gastroskopię, poniżej wyniki:
Przełyk, wpust bez zmian. Treść w żołądku z domieszką żółci. Elastyczność ściany żołądka zachowana. Błona śluzowa żołądka ze zmianami zapalnymi w antrum, hist-pat. Odźwiernik kształtny, drożny. Opuszka i część zstępująca dwunastnicy bez zmian. Inwersję wykonano. CLO - dodatni.
Wnioski:
Zmiany zapalne błony śluzowej żołądka, w części antralnej. Zarzucanie treści żółciowej do żołądka

Dziś byłem na
  • Odpowiedz