Wpis z mikrobloga

większość Mirków urodziła się już w wolnej Polsce, więc nie wiecie pewnie, że kiedyś PŁACIŁO SIĘ za możliwość wyjazdu z Polski przez granicę. Poza tym paszport PRL trzeba było oddać po powrocie do kraju. Miałe to szczęście ze byłem za granicą jak upadł komunizm. Wy macie za to to szczęście ze jest Unia i Schengen i możecie wyjechać tam gdzie chcecie bez kombinowania.

#paszport #emigracja #zagranico #oswiadczenie
Pobierz analogowy_dzik - większość Mirków urodziła się już w wolnej Polsce, więc nie wiecie p...
źródło: comment_lyf0lY3aBDoCz163AeCgXga8bl4AkMdP.jpg
  • 58
@miki4ever: teraz tez tracisz jeśli jedziesz poza UE. Bez przesady po prostu, ze bez uni nie można było jechać za granice, do krajów ościennych problemów nie było wyjechać, kontrole pamietam były ale zwykle krótkie. No a samolotem to i teraz sa.
@miki4ever: nie wiem w jakiej sytuacji jest Serbia, ale nie sadze by była to sytuacja 1:1.
I ja nigdzie nie twierdze ze teraz nie jest prościej, ale nie było tak, ze od paszportów przechowywanych w komisariatach przeskok był od razu do Schengen, bo tak zdaje sie próbuje sie ludziom wmawiać. Czy dla przeciętnego obywatela ten wyjazd na dowód raz ba dwa lata jest warty całego pieprzenia sie z unia - to
@miki4ever: owszem. A z opisu OPa wynika, ze kiedyś były paszporty na kartki a teraz jest unia i jest dobrze. A to zwyczajnie pomijanie pewnych faktów.
@miki4ever: co Ty masz z ta Serbia.. Przed UE normalnie, turystycznie sie podróżowało na paszport i tyle, przynajmniej po terenie unii. Poza tym po przystąpieniu do UE tez nie było tak pięknie nie zapominaj, bo niektóre okresy przejściowe pokończyły sie dopiero teraz..
@Smookie: ostatni dzień pobytu jakiś czarnuch splądrował, przez co wracałem 1700km z folia koło ucha zamiast szyby

Niby troche h*jnia ale mimo wszystko sam chcialbym jechac na wakacje do Francji tej z lat 90s,nawet jakbym mial wracac z folia kolo glowy.
ps Ogolnie jak wspominasz te wycieczke? Byliscie w Paryzu?