Wpis z mikrobloga

@arczer:
1. Napisz:

Ja nie zaliczam się do bandy przygłupów którzy będą się awanturować w internecie czyja jest racja


2. #!$%@? tysiąc postów o tym jak to masz w dupie internetowe wojenki
xD
  • Odpowiedz
Pewnie dlatego, że jego posłowie mają pod względem spojrzenia na kwestie narodowe czy etniczne takie same poglądy co PiS, czasem nawet bardziej skrajne.


@B_P_R_D: To tu was PiS boli? bo dba o naród? Typowe.
  • Odpowiedz
Aha, bo tutaj jeden naród żyje, jeden pracuje, jeden płaci podatki, jeden staje przed komisją wojskową i jeden będzie powołany do obrony tego #!$%@?łka, tak?


@B_P_R_D: No tak, Polska jest bardzo mono etniczna i żyje w niej tylko jeden naród, Polacy, a reszta to planktony.
  • Odpowiedz
Pewnie nagle ten plankton którego w przypadku samego Śląska jest 847 000 osób przestał płacić podatki, to nagle by się wszystkim oczy otwarły.


@B_P_R_D Czekaj, bo nie rozumiem. Nie zgadzasz się z demokracją i rządami większości?
Jakoś mnie też nikt nie pytał czy chcę płacić ZUS, NFZ, VAT, PIT, CIT i akcyzę. A muszę to robić. Co planujesz? Wprowadzić anarchię?
  • Odpowiedz
Szkoda tylko, że przy tym traktuje się innych jak obywateli trzeciej kategorii.


@B_P_R_D: Bo nie mogą sobie swojej nazwy nadać? Jeśli ja mam płacić podatki takie same jak reszta, to niech inni używają takiego samego języka jak reszta.

Jeśli chcesz już sięgać po takie argumenty, to zapoznaj się z definicją tego systemu, tego iż gwarantuje bezpieczeństwo mniejszości przed uciskiem większości etc.


A podatki progresywne to nic innego jak ucisk mniejszości
  • Odpowiedz
Co to w ogóle za argument, czy ty się słyszysz? XD Pewnie bardzo żałujesz, że konstytucja gwarantuje (to że jest olewana przez władzę to inna sprawa) wolność tożsamości, języka czy kultury, co, panie Bismarck? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@B_P_R_D: Wolność osobistą też gwarantuje, czyli swobodne dysponowanie własnymi pieniędzmi. Jak z tym jest, to widać. Panie Lenin.
  • Odpowiedz
@B_P_R_D: Przecież tutaj napisałeś, że podatki to obowiązki, a obowiązki nie każdy musi mieć równe.

Widzisz, ja też - łączy mnie więź racjonalna z państwem poprzez obywatelstwo, i jako obywatel spełniam swoje obowiązki. Tylko problem jest w tym, iż demokracja to system w którym obywatelom przysługują te same prawa i obowiązki - nie zawsze identyczne, ponieważ z różnymi funkcjami wiążą się różne zmienne, ale możemy śmiało powiedzieć, iż w państwie
  • Odpowiedz