Wpis z mikrobloga

  • 1
Czy ktoś z Was ruszał temat dotyczący problemu wielkości czcionki na tabletach, w oficjalnej apce wykopu?
Pisałem jakiś czas temu do "obsługi", ale zlano mnie jednym mailem.

Na tabletach, czcionka na głównej jest zdecydowanie za mała. Po otworzeniu znaleziska, opis (spoiler) jest małą czcionką ale komentarze już trochę większą. I tą większą da się jeszcze czytać.
Problem ten nie występuje na smartfonach - sprawdzałem na takich z ekranami 720p i 1080p.
Tablet kupiłem kiedyś aby nie męczyć oczu na 5,5 całych. Do wczoraj używałem Galaxy Tab 3 8.0. o rozdzielczości 800 × 1280 pikseli. Zmiana czcionki po wejściu w znalezisko (opis) wkurzała, ale chociaż komentarze dało się czytać. Od wczoraj zmieniłem tableta na taki z ekranem 1600 × 2560 pikseli. To jak wygląda w nim oficjalna apka to jest tragedia.
W androidzie nie ma możliwości zmiany rozdzielczości, zostaje tylko zmiana czcionki. Niestety, w aplikacji ta czcionka jest cholernie mała, a w komentarzach zbyt mała aby przeglądać wykop bez lupy.
Nie jestem za pogonią producentów w kwestiach coraz większych, wręcz absurdalnych rozdzielczości skoro nie mogę przeskalować ekranu do własnych upodobań . Mam już swoje lata, mimo to wzrok mam nadal bardzo dobry (badałem dwa tyg temu) i chciałbym aby nadal taki był.

Czy jeszcze komuś przeszkadza taka mała czcionka na tablecie?

#wykop #programowanie #aplikacjawykop #aplikacjawypoku
#kiciochpyta #pytanie #android ##!$%@? #tablet #tablety #smartfon #nowywykop2016

@a__t:
@l__g:
@a__s:
@m__b:
Wołam, ponieważ jakieś trzy miesiące temu padło słowo "niebawem", w sąsiedztwie słów "nowa aplikacja na androida".
  • 14
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Oczywiście dwa pierwsze dwa zrzuty (z tabletu) możecie sobie teraz obejrzeć w dowolnym powiększeniu, ale na około ośmiu calach wygląda to kiepsko.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@Yaser: Dzięki. Wieczorem przed pracą już o tym czytałem ale mój syn nie miał czasu znaleźć współpracujących wersji. Zrobiłem już roota i uwaliłem flagę Knox.
Ewentalna gwarancja poszła w #!$%@?.
Chyba pora spać.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Yaser: Te apki już nie są wspierane i ciężko zdobyć współpracujące że sobą wersje. Poza tym to chyba nie chodzi z androidem samsunga, a nie chcę się bawić w cyjanogenmody bo nie jestem programistą. Nie zamierzam marnować czasu na (kosztowną czasem) naukę zmiany oprogramowania bo ktoś spieprzył aplikację. Uwalę Tab S i się skończy wykop na tablecie. Już jeden Galaxy S leży w domu bez IMEI.

@a__t:
@
  • Odpowiedz
@taxi20: Nie wiem kiedy ostatnio były aktualizowane, ale u mnie to działało zawsze, teraz na CM12.1, wcześniej MIUI 5/6/7 i romy EMUI od Huawei, nawet na CM7. Wydaje mi się więc, że kwestia romu nie ma tu zbyt wielkiego znaczenia, ewentualnie zobacz na xda w dziale swojego tabletu, czy nie ma jakiegoś tematu o kompatybilności z xposed. Oficjalnie dla androida 5 i wyżej jest wersja xposed oznaczona jako 3 alpha
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
Dzięki. Dam młodemu do ogarnięcia Twoje wskazówki, bo jutro (dzisiaj) ma coś z tym działać.
Kiedyś w podstawówce wgrał Windowsa 3.1 do Nokii N96, ale jak ostatnio uwalił swoją S3 Samsunga, zrobił się ostrożny, szczególnie przy droższych sprzętach.
CM dużo mi pomógł w służbowym Samsungu S4 mini - na oryginalnym systemie bateria padała w oczach nawet na offline.

Dzisiaj zmieniłem jakimś programem rozdzielczość z 1600p na 1080p. Wreszcie normalnie można poczytać wykop. Tyle że nie działa oryginalna klawiatura i parę innych dodatków.
Nie wiem dlaczego nikt nie wpadł na to żeby natywnie w andku zmieniać rozdzielczość. Windows ponad 10 lat temu nie zrobił takich błędów.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Yaser: Już siedzi CM 12.1 na moim Tabie S 8.4.
Jest w systemie możliwość zmiany DPI i jak na razie to mi wystarcza.
Mam go od tygodnia (kupiony okazyjnie jako nowy w nierozpakowanym pudełku) i od początku tylko ta rozdzielczość wkurzała. Osiem rdzeni i 3 giga ramu w tablecie robiło wrażenie, ale dopiero na CM to naprawdę ruszyło.
  • Odpowiedz