Wpis z mikrobloga

to uczucie gdy kiedyś w #krakow złapali mnie kanarzy, bo przekroczyłem 20 minutowy bilet o minutę. trochę dziwna sytuacja, bo pętla a tramwaj podjechał na przystanek "do wylotu", kierujący poczekał aż kilka osób skasuje bilet, i wyłączył wszystko. kurde przypał, nasz błąd, trzeba było skasować jak ruszy - no ale może jednak zdążymy. nie zdążyliśmy. przystanek przed wysiadką wsiedli kanarzy, zobaczyli że zostało nam mało czasu (minuta), więc sprawdzili nas dwa razy. największym szokiem dla nas było to, że losowi ludzie zaczęli dyskutować w naszej obronie (nawet mohery xD) - zostawcie ich, turyści, i tak dalej. #!$%@?, nic nie dało, dowodu przy sobie nie miałem, więc cała operacja z wzywaniem policji. kanar 20 razy mi mówił że jak nie pokaże dokumentu to 500zł przytulę, a ja go 20 razy pytałem czy nie rozumie że nie mam dokumentu xD wysiedliśmy, podbił patrol jakichś młodziaków, #!$%@? w głowie się modliłem żeby nie byli z krakowa. i chyba nie byli, bo kanar cały czas nawijał "no weź go #!$%@? sprawdź, przecież ma warszawiak ten dowód, #!$%@? mu 500zł, hehe" - nie miałem, więc tylko się uśmiechałem, patrol zebrał dane i nawet nie trzepał po kieszeniach, lali ciepłym moczem na kanarów. przyjęliśmy mandaty, ale tak się złożyło że według rozkładu tramwaj ten pomiędzy pętlą a przystankiem gdzie mieliśmy wysiąść powinien jechać 19 minut, więc następnego dnia udaliśmy się do urzędu, gdzie przyjął nas całkiem miły pan i szczerze powiedziawszy byłem zdziwiony - zrozumiał naszą sytuację, i w sumie już gdzieś tam w głębi się ucieszyłem, aż nagle poprosił nas o dowody osobiste, gdzie zobaczył jedną rzecz: WARSZAWA. i tu seria pytań
- a w Warszawie to jak jest?
- a w Warszawie to jak się czas liczy?
- a to w Warszawie nie wiecie jak się bilety kasuje?
- a w Warszawie to jak tramwaje jeżdżą?
- a w Warszawie to tramwaje jakie mają pętle, inne jakieś?
i tylko #warszawa i Warszawa, nic na temat, w końcu powiedział coś o naszym warszawskim wychowaniu, więc spytałem go:
- wie pan, że ja to wszystko nagrywam?
oczywiście blef, ale wyjąłem pokazowo telefon z kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślałem że zaczniemy rozmawiać o konkretach, bo gość się zrobił bladomiętowy, ale po kilku sekundach ciszy krzyczał żebyśmy wyszli. i tyle z historii, my biedniejsi, a miasto kraków bogatsze o dwa mandaty, super sukces #!$%@?

#truestory #buldupy #kanary #komunikacjamiejska
  • 129
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@peperepe:

- Bądź z Warszawy.
- Wietrzyj wszędzie spiski i kompleksy u innych.
- Nie umiej poprawnie skasować biletu.
- Zwalaj niepowodzenie na buractwo kanarów i rzekome kompleksy
  • Odpowiedz
Kraków to podmiasto


@Arveit: Pięknie zostałeś utorowany, piękny przykład błędu poznawczego, brawa dla tego pana.( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@BaRi: Ok, na papierze brzmi dobrze :-D I być może, gdybym miał dostać mandat za przekroczenie czasu na bilecie, to pewnie mógłbym się odwoływać, zgodnie z tym co przytoczyleś. Ale z życia wiem, że wg kanarów mandat się należy, chociaż z mojego doświadczenia wynika, że do 5 min zawsze przymykają oko.
  • Odpowiedz
  • 0
@peperepe: jak trafisz na takich debili to po prostu wysiadasz z tramwaju, mowisz im grzecznie do widzenia i odchodzisz. jak cie zaczna lapac, przytrzymywac grozisz ze zadzwonisz zaraz na policje i koniec gadki
  • Odpowiedz
@Trollunio: No np w cywilizowanej Warszawie i chyba wszedzie na zachod od Polski.
No ale Krakow to akurat patola wiec sytuacja mnie nie dziwi.
Jeszcze beka jak przy samym dworcu kanary czatuja na turystow.
Samo miasto brzydkie, ale ludzie z zachowania tam jeszcze bardziej brzydcy.
  • Odpowiedz
@peperepe: Gorole Raus. Gorole Won, gorole #!$%@?ć stąd. Sory ale nawet mi Warszawiaków nie szkoda ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tak samo rowerzystów ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba właśnie obraziłem dwie najliczniejsze grupy na wypoku ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Andczej: @Kamil__: @BaRi: W Krakowie naprawdę tak jest? W jakim mieście jeszcze? Przecież to nie ma absolutnie żadnego sensu, mogę to tylko wytłumaczyć tym, że system nie rejestruje na jakim przystanku skasowałeś bilet. Albo złą wolą i chęcią nachapania się na mandatach ludzi, którzy i tak i tak kupili bilet. Dla mnie to jest logiczne, że jak się wprowadza bilety czasowe, to powinno być wiadomo gdzie
  • Odpowiedz