Wpis z mikrobloga

Co tu się wyprawia ja pytam, co tu się wyprawia?

Nie można spokojnie prowadzić tagu, nie można spokojnie tagów obserwować. Co ktoś zaczyna robić coś sensownego na tym portalu, pisać historie, dostarczać fajne treści, to zleci się banda głąbów i spamuje. Spamuje tylko po to aby wkurzyć setki, a czasem tysiące użytkowników.

@m__b @a__s @brechtbakker zapowiadaliście autorskie tagi już jakiś czas temu, chyba z dwa miesiące minęły od tej rewelacji. I co? I nic... Po co coś ogłaszać skoro się, to nie pojawia. Nie lepiej było poczekać i jak już wszystko będzie gotowe, dopiero to ogłosić? Ja wiem, ja rozumiem, że to zajmuje czas, ale zaczyna się to robić co raz bardziej potrzebne.

Społeczność tak bardzo wkurzona, troli tak szybko przybywa, a tu nic.

Skoro tak Wam zależy aby społeczność, którą tu macie, chciała się uaktywniać, chciała coś robić dla rozwoju tego portalu, to zepnijcie się i zróbcie co trzeba.

Korzystając okazji, że wylewam tu swoje #gorzkiezale dodam tylko, że jak staram się nie krytykować @Moderacja to 2TO6 to jest chyba najgorszy moderator jakiego macie. Wiem, że mówię teraz o realnym użytkowniku, ale serio... Jak to możliwe, że zgłasza się kogoś, zgłoszenie przez 2TO6 flaguje je jako nieprawidłowe, a dzień później widzę, że zgłaszany dostał bana za to co 2TO6 odbił? Jak to działa? Macie tam jakieś wytyczne, czy moderatorzy mają wolną rękę?

Jednocześnie laurka, przynajmniej ode mnie należy się fDy... z 90 procent jego decyzji się zgadzam i moim zdaniem, wykonuje dobrą robotę.

#moderacjacontent #nowywykop2016
  • 117
@Old_Postman: popieram jak szalona. Mam cholerny ból dupy o tagi, obserwowałam kiedyś wiele, teraz tylko kilka i co nowego zaczynam obserwować, jak ostatnio właśnie jrider, to od razu zaczyna się spam i szlag człowieka trafia na miejscu. Mirkopszczelarz, wacik, plus wiele innych, wszystko zalane gównem po sam sufit.
@anonim1133: Ok. Zrobię co w mojej mocy ;)

@Old_Postman: Niestety wygląda to tylko dobrze na papierze. Moderatorów jest za mało by zajmowali się wewnętrznymi konfliktami w tagach. Możemy zajmować się trollingiem, spamem tagami, ale to jest naprawdę garstka osób, która obecnie moderuje około 9000 wpisów/komentarzy/znalezisk tygodniowo. Żeby wyrobić się ze sprawami bieżącymi często brakuje miejsca na jakość. To prawda.

Co do banów to się nie zgodzę, gdybyśmy mieli to robić
@anenya: toteż piszę - ilość ważniejsza niż jakość -.- A potem się dziwią, że poziom spada. Ja miałam swój tag #subaruspam ale musiałam go porzucić bo ilość trolli i oportunistów co zwęszyli szanse na łatwe gorące powaliła totalnie całą idee tego, co zaczęłam. Ech.
@Nightshade: mnie tylko szydełkowanie pozostało które jeszcze nie jest zaśmiecone, a tym, co interesują się chociażby programowaniem to szczerze współczuję. Za celowo źle użyty tag powinien ban lecieć jak nic.
@anenya: a wiesz, że ktoś może cię wyzywać i zastraszać w wiadomościach, a moderacja nic z tym nie zrobi bo "nie ingerują w prywatne wiadomości użytkowników"? Póki wyzywa cię po cichu i nikt nie widzi, to wszystko jest spoko.
@Moderacja: No i co z tego, ze bylo by kilka tysiecy mniej uzytkownikow? Jak odetniecie rakowa tkanke to bedzie tylko lepiej. Jak na portalu bedzie przyjazna atmosfera to uzytkownicy sami przyjda, a tak widza klotnie i #!$%@?. Ja mialem szczescie bo chyba trafilem po jakiejs czystce po aferze i to, ze byl spokoj przekonalo mnie do zalozenia konta. Jednak to co sie teraz wyprawia to juz nawet mnie przeraza.

Permanentne zbanowanie