Wpis z mikrobloga

@Anaris: Nie wiem o czym mówisz, mi nikt w podstawówce nie kazał pisać piórem. Kiedyś wiem, kazali. Ja się jedynie odnosiłam do Twojego twierdzenia, że piórem za 5zł nie będziesz mógł ładnie pisać tak jak wyżej. Nic więcej.
Możliwe że w szkołach pisanie piórem nie służyło aż tak bardzo nauce ładnego pisania, co konkretnie do zwiększenia zręczności w korzystaniu z precyzyjnych narzędzi. Bo co z tego, że nauczysz się pisać piórem,
Bo co z tego, że nauczysz się pisać piórem, jeżeli pisanie długopisem to zupełnie inny chwyt i w ogóle inaczej to wychodzi.


@Phatee: No super tylko po co mam się uczyć pisać piórem skoro przez resztę życia będę pisał długopisem, nie potrafię zrozumieć logiki stojącej za tym. A to że inaczej trzyma się to bzdura, bo każdy to robi inaczej, np kolega z ławki trzymał tak pióro żeby uzyskać jak najcieńsza
@Anaris: bo pióra, nawet te tanie nie ślizgają się po papierze tak jak długopis. Dziecko wyrabia sobie rękę bez bazgrolenia :) teraz jak się odchodzi od piór to za to rośnie liczba dysgrafików :) ja zacząłem szkołę po '95 i nam kazali na początku piórem pisać. A co do pióra z gifu to nie ma opcji pisać takim piórem notatek itp, to jest tylko do ozdobnego pisania, co robi się powoli
@kamcioju: Dokładnie, to jest stalówka typu flex. Kupowałeś może w tym sklepie? Ja jeszcze widziałem w stanach, chyba zachodnie wybrzeże, firmę która modyfikuje stalówki aby dało się nimi pisać tak jak flexem. Czasem pojawiają się takie na aukcjach, pamiętam chciałem sobie raz kupić, ale w końcu ktoś na 500 pln podbił :P

Taką zwykłą stalówką z obsadką to słabo pisać. Raz, że też będzie trzeć o papier, a dwa to trzeba
@Neutrin: Tak, kupiłem jedno z tańszych piór tam, jakieś 150zł z przesyłką i jest taki pół flex, bardzo fajnie da się pisać, chociaż nie jest aż tak miękka. Jedyna wada to to że często potrafiłem się tym piórem #!$%@?ć :D ale to już może wynikać z moich umiejętności.