Wpis z mikrobloga

Rano wezwanie do 15 latka, które niestety kończy się stwierdzeniem zgonu i nic nie da się zrobić a pod koniec zmiany wezwanie do nieprzytomnego 40 latka...byliśmy akurat na powrocie do bazy, dojechaliśmy w 3 minuty. Ogólnie ćpun i alkoholik. Dzisiaj przyćpał i zatrzymał się oddechowo...odratowaliśmy go.

Tak jakoś włączyły mi się feelsy przed spaniem...pierwszy młody chciał żyć ale nie było mu dane...drugi, który nie szanuje życia dostał kolejną szanse i pewnie nie wyciągnie z tego żadnych wniosków. Chyba czas spać...rano znowu praca a mój mózg musi zdążyć odpocząć. #dobranoc
  • 63
  • Odpowiedz
  • 29
@kurdwa: dziecko niepełnosprawne, umarł w nocy w swoim łożku. Prawdopodobnie z powodu ostrej niewydolności oddechowej (wcześniej rozpoznane zapalenie płuc)
  • Odpowiedz
@BlackLight: nie kazdy sie nadaje do takiej roboty i to zaden wstyd. Ja np. nigdy bym sobie nie dal rady w takim zawodzie, gdzie trzeba zachowac zimna krew i codziennie patrzec jak ludzie umieraja. Ale gdybym juz byl ratownikiem to nie pozwolilbym sobie na zadne refleksje na temat smierci typu "chcial zyc ale umarl" itd. bo moglo by sie to wiazac z pozniejszymi problemami psychicznymi. I nie chodzi mi o to,
  • Odpowiedz
@polancky: szacunek Mireczku. Poznałem kiedyś ratownika w moim, swego czasu ulubionym, barze. Gość ewidentnie przychodził odreagować - alko + trawka. Mój ojciec też na kartce jeździł. Chwała Ci za to, bo ktoś to musi robić, a mało kto potrafi.
  • Odpowiedz
@polancky: powiedz mi jak radzisz sobie z takimi sytuacjami. Ja mam słaba psychikę i pewnie uciekł bym w zapomnienie jakimiś używkami. Nie potrafie wyłączyć myślenia, a takie sytuacje ryja psyche ostro.
  • Odpowiedz
@polancky: Skad ty niby wiesz kto chciał zyć a kto nie? I jakim prawem mówisz co jest szanowaniem życia a co nie jest szanowaniem życia? Każdy w życiu robi to na co ma ochotę i nie musi postępować wg. akurat twoich norm. Nie oceniaj innych ludzi i nie sugeruj co jest bardziej wartościowe a co nie bo nie masz o tym pojęcia, a jesli już oceniasz to zostaw sobie te oceny
  • Odpowiedz