Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, jestem tu nowa. :)
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali mu bana i gdy zakłada nowe dają mu kolejnego. Wcześniej go nie banowali tylko jak dodał ten poniższy obrazek, troche to dziwaczne. Sama jestem skłonna do poglądu że świat stworzył Wielki Artysta, dowodów jest bez liku. :) Postanowiliśmy że założe swoje pierwsze konto i to ja będę prowadziła tutaj działalność luźno skłaniającą do przemyśleń i od czasu do czasu wrzuce czy to ten czy inny obrazek. :-) Pozdrawiam :) Wrzucam wcześniejsze pytanie które zadawał mój znajomy:
Ile miliardów lat trzeba postrząsać pojemniczkiem z żelkami, żeby żelki ustawiły się w odpowiedniej kolejności kolorystycznej?

#ewolucja #biologia #nauka #ciekawostki
natasza_k - Cześć mirki, jestem tu nowa. :) 
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali m...

źródło: comment_6rlv3izk91FWvWB1eLfABFQ0lLZmfzIj.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
@spatsi: Jak ewolucjoniści tłumaczą argument nieredukowalnej złożoności?
Ruch w komórce można by porównać do korka, utworzonego przez pojazdy w niesłychanie dużej metropolii, z tym jednym wyjątkiem, że te tzw. biologiczne maszyny są nieredukowalnie złożone. Jedna maszyna, witka bakteryjna działa i wygląda jak silnik, który posiada 30 żywych części. Jeśli którejś zabraknie, ta skuteczność maszyny nie jest po prostu zmniejszona, ona przestaje działać. Dlatego też twierdzenie, że te nieredukowalnie złożone „maszyny”
  • Odpowiedz
Twoje teorie opierają się niestety jedynie na "luźnym" myśleniu i skojarzeniach..."


@slowmotion: Nie wiem gdzie widzisz problem w tym, że ludzie myślą? -.-' Mój pogląd opiera się na logice, czyli dochodzeniu do logicznych wniosków zgodnych z rozumem na podstawie obserwacji, a nie na teoriach naukowych które chcą przeczyć czemuś logiczniejszemu od siebie -inna kwestia, też należy brać wiele rzeczy pod uwage ale jeśli ktoś jest oderwany od wyciągania logicznych wniosków
  • Odpowiedz
@natasza_k: > Nie wiem gdzie widzisz problem w tym, że ludzie myślą? -.-' Mój pogląd opiera się na logice, czyli dochodzeniu do logicznych wniosków zgodnych z rozumem na podstawie obserwacji,

Robisz #!$%@?ę z logiki a nie myślisz. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo takiego rozłożenia kolorów. Nawet bardzo wysokie. Więc nie wiem co w tym dziwnego. Trzeba tylko wiedzieć jak działa genetyka od strony matematycznej, by móc się za szafowanie prawdopodobieństwem. Uzyskanie takiego
  • Odpowiedz
@natasza_k: Jezeli chodzi o brak przypadkowości w procesie tworzenia sie świata, to w pełni sie z Tobą zgadzam. Świat jest oparty na stałych matematycznych. Zasada antropiczna mówi nam, że świat po prostu nie mógłby istnieć gdyby wartości tych stałych były by inne. Logika podpowiada, ze światem nie rządzi przypadek.
Co więcej, teoria ewolucji ogranicza sie do redukcjonizmu materialistycznego, zakładając, ze wszystkie procesy we wszechświecie pozbawione sa mentalnego pierwiastka, a wciąż
  • Odpowiedz
istnieje wysokie prawdopodobieństwo takiego rozłożenia kolorów. Nawet bardzo wysokie.


@Ribelo: Zacznij chodzić na jakies zajęcia poprawiające wyobraźnie a później sobie wyobraź jak ewoluuje ta biedna papużka. Jej początek oraz jej koniec drogi ewolucji. Niemożliwym jest, aby tak wyglądała. Znasz w ogóle historie ewolucji tego ptaka??
  • Odpowiedz
@cowiekmapa: A jak działa ewolucja? Tak jak malarz co robi przejścia tonalne malując obraz? -.-
Od kiedy to poczucie estetyki jest potrzebne organizmom żywym aby przetrwać? No tak bo jak kobieta powiek nie pomaluje to żaden samiec nie będzie chciał z nią kopulować, och jakie to proste wszystko. :)
  • Odpowiedz