Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, jestem tu nowa. :)
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali mu bana i gdy zakłada nowe dają mu kolejnego. Wcześniej go nie banowali tylko jak dodał ten poniższy obrazek, troche to dziwaczne. Sama jestem skłonna do poglądu że świat stworzył Wielki Artysta, dowodów jest bez liku. :) Postanowiliśmy że założe swoje pierwsze konto i to ja będę prowadziła tutaj działalność luźno skłaniającą do przemyśleń i od czasu do czasu wrzuce czy to ten czy inny obrazek. :-) Pozdrawiam :) Wrzucam wcześniejsze pytanie które zadawał mój znajomy:
Ile miliardów lat trzeba postrząsać pojemniczkiem z żelkami, żeby żelki ustawiły się w odpowiedniej kolejności kolorystycznej?

#ewolucja #biologia #nauka #ciekawostki
natasza_k - Cześć mirki, jestem tu nowa. :) 
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali m...

źródło: comment_6rlv3izk91FWvWB1eLfABFQ0lLZmfzIj.jpg

Pobierz
  • 187
@natasza_k: Wyobraź sobie setki tysięcy pudełek. W tysiącach różnych miejsc. I te pudełka się rozmnażają, a każde kolejne jest coraz bardziej ułożone według kolorów. Dodaj większe pudełka, które zjadają te mniej ułożone. Te bardziej ułożone pozostają niewidoczne lub szybciej się rozmnażają, dlatego jest ich coraz więcej. W końcu zostają jedynie ułożone pudełka. A może nawet żeli zmienią kolor na jednolity. Na pustyni na biały, a w dżungli na zielony.
Tak to
@Ian: Tak :)

@DywanTv: Uważasz że papuga ara najpierw była cała czerwona, później miała partnerkę are zółtą one się wymierzały, później ta wymierzana znalazła sobie papuge całą zieloną było z tego potomstwo i później to potomstwo znalazło are całą niebieską, wydając na świat swoje potomstwo i to potomstwo jest widoczne na zdjęciu powyższej. Czy brzmi to mądrze? Co decyduje o tym że barwy są ułożone jedna po drugiej? Jeśli przypadek
natasza_k - @Ian: Tak :) 

@DywanTv: Uważasz że papuga ara najpierw była cała czerw...

źródło: comment_sfXlXspFuAMFJ2NcvOrIaJxvtdEtg969.jpg

Pobierz
Uważasz że papuga ara najpierw była cała czerwona, później miała partnerkę are zółtą one się wymierzały, później ta wymierzana znalazła sobie papuge całą zieloną było z tego potomstwo i później to potomstwo znalazło are całą niebieską, wydając na świat swoje potomstwo i to potomstwo jest widoczne na zdjęciu powyższej. Czy brzmi to mądrze? Co decyduje o tym że barwy są ułożone jedna po drugiej? Jeśli przypadek to nie powinno to tak wyglądać
@natasza_k: Nie uważam tak. Posłuchaj. Ja też wierzę w Boga i że wszystko on stworzył. To się nie kłóci z np. z Biblią. Wystarczy się wysilić. Pomyśleć.
Nie wiem jak to wyglądało w przypadku akurat tych ptaków. Najwyraźniej samice uważają, że samiec z takim ubarwieniem jest atrakcyjniejszy. Dlatego to on, a nie różowo-zielono-fioletowy przekazał swoje geny dalej.

Wiesz, że jeżeli mama ma oczy niebieskie, a tata brązowe, to w zależności czy