Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, jestem tu nowa. :)
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali mu bana i gdy zakłada nowe dają mu kolejnego. Wcześniej go nie banowali tylko jak dodał ten poniższy obrazek, troche to dziwaczne. Sama jestem skłonna do poglądu że świat stworzył Wielki Artysta, dowodów jest bez liku. :) Postanowiliśmy że założe swoje pierwsze konto i to ja będę prowadziła tutaj działalność luźno skłaniającą do przemyśleń i od czasu do czasu wrzuce czy to ten czy inny obrazek. :-) Pozdrawiam :) Wrzucam wcześniejsze pytanie które zadawał mój znajomy:
Ile miliardów lat trzeba postrząsać pojemniczkiem z żelkami, żeby żelki ustawiły się w odpowiedniej kolejności kolorystycznej?

#ewolucja #biologia #nauka #ciekawostki
natasza_k - Cześć mirki, jestem tu nowa. :) 
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali m...

źródło: comment_6rlv3izk91FWvWB1eLfABFQ0lLZmfzIj.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
Za dwuuszność, dwuoczność, i narządu rozrodcze wyglądają i funkcjonują podobnie u tych gatunków, które miały wspólnego przodka np.mysz i lew. Ma ludzie nie mamy przodka będącego w paski, dlatego taka sytuacja nie jest możliwa.


@aaadam91: Zamiast pisać takie rzeczy zacznij się rozglądać a sam obalisz to stwierdzenie. Ciekawe co byś napisał gdyby ci dać dwa organizmy które na pewno nie miały wspólnego przodka a mają cechy wspólne, bo jak wiesz
  • Odpowiedz
@natasza_k: Ty wierzysz w taką postać kreacjonizmu, tylko z powodu błędnej interpretacji Biblii.
Biblia nie jest księgą mówiąca o biologi, fizyce czy astronomii. Została napisana prostym językiem, bo stworzono ją dla prostych ludzi ówcześnie żyjących, nie znających praw rządzących światem.
Dlatego też to co jest tam napisane nie należy interpretować dosłownie. Zaczynając od początku- pierwszego dnia Bóg stworzył światłość i dzielił ją od ciemność (powstała energia)
A piątego stworzył wszystkie
  • Odpowiedz
@natasza_k:

Ciekawe co byś napisał gdyby ci dać dwa organizmy które na pewno nie miały > wspólnego przodka a mają cechy wspólne,

bo jak wiesz nie wszystkie organizmy są ze sobą spokrewnione. :)


Podaj przykład, bo trudno mi się do tego odnieść.
  • Odpowiedz
@aaadam91:

A piątego stworzył wszystkie istoty żyjące, to nie znaczy, że stworzył każdy gatunek organizmu na ziemi tyko, on stworzył coś co my nazywamy ewolucją. Bóg jako, genialny konstruktor i programista stworzył program, który działa bez jego udziału.

Dzięki temu, że wszystko, co stworzył działa na automacie, siódmego dnia mógł odpocząć. A ten dzień siódmy trwa właśnie obecnie, a gdy się skończy będzie nowy tydzień ( patrz koniec świata i możliwy początek nowego).


Osoba uznająca kreacjonizm może patrzeć na świat przez pryzmat tego jak została przez Stwórce stworzona ludzkość. Ewa została wzięta z Adama, a nie stworzona od podstaw, zmienił jej coś w kodzie i tyle. Tak jak świńskie serce mogło zostać stworzone na podobieństwo ludzkiego, nie znaczy to że mamy wspólnego przodka z tym zwierzęciem tylko dlatego bo mamy podobnie funkcjonujące serca czy też w innych przypadkach. To że mamy podobieństwa w kodzie nie znaczy że jesteśmy spokrewnieni z kimś kto jest do nas pod tym względem podobny. Dlatego w dyskusjach z kreacjonistami nie powinno się korzystać z takich argumentów bo są one nie na miejscu, skoro ktoś wierzy w Biblie i te historie powstania ludzkość to nie wiem dlaczego Bóg nie miałby najpierw stworzyć jednego niedźwiedzia a później na jego podstawie zmieniając mu gdzieś DNA stworzyć kilka innych gatunków, dajmy za przykład misia polarnego. ;) Później taki ewolucjonista widzi to podobieństwo i dostaje
  • Odpowiedz
@natasza_k:

Dlatego w dyskusjach z kreacjonistami nie powinno się korzystać z takich argumentów bo są one nie na miejscu, skoro ktoś wierzy w Biblie


Czyli #!$%@? z nauką, bo rozmawiamy z ograniczonymi ludźmi i nauka jest im obca, tak?
  • Odpowiedz
@natasza_k: Skoro Bóg jest wszechmogący to nie rozumiem dlaczego nie mógłby stworzyć świata w "sześć dni, a siódmego odpoczywać''.
Gorąco polecam ci poczytać poważne książki o ewolucjonizmie, najlepiej bez uprzedzeń tylko z ciekawością co ewolucjoniści mają do powiedzenia.
Może wówczas uwierzysz, że Bóg jako najgenialniejszy matematyk, programista, konstruktor stworzył świat w który nie musi ingerować (dał nam nawet wolną wolę), nie musi tworzyć niedźwiedzia brunatnego i na jego podstawie polarnego,
  • Odpowiedz
  • 0
Widzę, że kolega dziś nie odpuszcza, nowe konto, trochę inny obrazek, bełkot ten sam... ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@komitet_figli:

Nauka nie wyjaśnia wielu rzeczy, w wielu przypadkach tworzy się teorie w którą się wierzy do momentu aż nie znajdzie się coś lepszego do wierzenia. Nauka nie potrafi wyjaśnić dlaczego w przyrodzie występują reguły, wszystko co tu piszecie to założenia, teorie, gdybania albo coś na zasadzie marzycielstwa. :)

Może wówczas uwierzysz, że Bóg jako najgenialniejszy matematyk, programista, konstruktor stworzył świat w który nie musi ingerować (dał nam nawet wolną
  • Odpowiedz