Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, jestem tu nowa. :)
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali mu bana i gdy zakłada nowe dają mu kolejnego. Wcześniej go nie banowali tylko jak dodał ten poniższy obrazek, troche to dziwaczne. Sama jestem skłonna do poglądu że świat stworzył Wielki Artysta, dowodów jest bez liku. :) Postanowiliśmy że założe swoje pierwsze konto i to ja będę prowadziła tutaj działalność luźno skłaniającą do przemyśleń i od czasu do czasu wrzuce czy to ten czy inny obrazek. :-) Pozdrawiam :) Wrzucam wcześniejsze pytanie które zadawał mój znajomy:
Ile miliardów lat trzeba postrząsać pojemniczkiem z żelkami, żeby żelki ustawiły się w odpowiedniej kolejności kolorystycznej?

#ewolucja #biologia #nauka #ciekawostki
natasza_k - Cześć mirki, jestem tu nowa. :) 
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali m...

źródło: comment_6rlv3izk91FWvWB1eLfABFQ0lLZmfzIj.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@natasza_k: Dlaczego zwykle najwięcej do powiedzenia mają ci którzy najmniej wiedzą? Dlaczego jesteśmy ekspertami w każdej dziedzinie (expert na poziomie wiki)? Dlaczego tak bardzo jesteśmy przekonani o swojej nieomylności? Może czasem po prostu warto zdać sobie sprawę z tego że ktoś jest mądrzejszy.
Jedni ślepo słuchają swoich "przewodników duchowych" nie sprawdzając dokąd ich prowadzą (kreacjoniści), drudzy posługują się naukowymi argumentami dot. zjawisk które pojmują może w połowie (ewolucjoniści).
Potem jeden
  • Odpowiedz
Mój pogląd opiera się na logice, czyli dochodzeniu do logicznych wniosków zgodnych z rozumem na podstawie obserwacji, a nie na teoriach naukowych


@natasza_k: a jak Twoim zdaniem powstały te teorie naukowe? Ktoś sobie siadł i wymyślił? Teorie naukowe również powstały na podstawie obserwacji. Ludzie obserwowali świat, człowieka, zwierzęta i z tych obserwacji wyciągnęli jakieś logiczne wnioski i zasady, na podstawie później których leczy się obecnie ludzi czy wylicza szanse przeżycia
  • Odpowiedz
Problem z kreacjonizmem polega na tym, że nie potrafi on wyjaśnić w żaden sposób dlaczego zachowujemy się tak czy inaczej


@13czarnychkotow: Zachowujemy się tak czy inaczej, bo bug tak chciał. Szach-mat, darwinowskie ścierwo!

  • Odpowiedz
nie demotywuj się ciemnotą tych ludzi, oni wierzą w nauczyciela biologii bardziej niż w Boga. pisz dalej bo warto! ja będę cię czytał i wspierał!


@Aztek2201: a wiesz w czym nauczyciel biologii jest lepszy od boga?

  • Odpowiedz
@natasza_k: Kwestia gradientu jakiejś wartości. Jak masz np. drucik i go zaczniesz z jednej strony grzać, to też będą po kolei odcienie w zależności od temperatury. Tak samo jest często z tymi kolorami, które występują np. z powodu gradientu stężenia jakiegoś związku chemicznego, gdzie zależnie od stężenia są różne kolory ( ͡º ͜ʖ͡º)
Na koniec dodam, że i tak uważam, że istnieje stwórca, ale nie
  • Odpowiedz
@natasza_k: Ale ty wiesz, że mutacja mutacji nierówna? Mutacja czasem zabija (rak to też mutacja), a czasem jest dziedziczona dalej (czy wiesz że różne kolory oczu to też wynik mutacji?). Kolejna sprawa - mutacja to nie jedyne narzędzie ewolucji. Gatunki się także krzyżują i przekazują sobie różne cechy. Zabawny jest fakt, że jako poparcie swoich dziwnych tez wrzucasz zdjęcia ptaków z różnych rzędów (ary z pierwszego zdjęcia i nierozłączki z
  • Odpowiedz
@natasza_k: @natasza_k: Powiem Ci tak całkiem bez uszczypliwości, że o ile twoje pierwsze pytanie jest bardzo dobre, bo sami naukowcy mają wyjątkowo mętne wytłumaczenie początku procesu ewolucji. Mianowicie -jeśli gdzieś mogło się to zdarzyć to znaczy że się zdarzyło. O tyle same zasady ewolucji są już przez nas całkiem nieźle poznane, a twój sposób rozumienia tego procesu jest po prostu błędny.

Dociekaj prawdy nie zamykaj się na wiedzę!
  • Odpowiedz