Wpis z mikrobloga

Cześć mirki, jestem tu nowa. :)
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali mu bana i gdy zakłada nowe dają mu kolejnego. Wcześniej go nie banowali tylko jak dodał ten poniższy obrazek, troche to dziwaczne. Sama jestem skłonna do poglądu że świat stworzył Wielki Artysta, dowodów jest bez liku. :) Postanowiliśmy że założe swoje pierwsze konto i to ja będę prowadziła tutaj działalność luźno skłaniającą do przemyśleń i od czasu do czasu wrzuce czy to ten czy inny obrazek. :-) Pozdrawiam :) Wrzucam wcześniejsze pytanie które zadawał mój znajomy:
Ile miliardów lat trzeba postrząsać pojemniczkiem z żelkami, żeby żelki ustawiły się w odpowiedniej kolejności kolorystycznej?

#ewolucja #biologia #nauka #ciekawostki
natasza_k - Cześć mirki, jestem tu nowa. :) 
Mój znajomy miał tutaj konto ale dali m...

źródło: comment_6rlv3izk91FWvWB1eLfABFQ0lLZmfzIj.jpg

Pobierz
  • 187
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@natasza_k: Jedno słowo: selekcja.

Jak myślisz selekcja - losowa sprawa? Czy selekcjoner to ktoś wybierający losowe 11 osób z populacji i każący im grać w piłkę? Jakie jest prawdopodobieństwo, że w jej losowej selekcji akurat znajdują się sami piłkarze z wyższych lig?
  • Odpowiedz
@natasza_k:

Czy uważasz, że dziecko białego i Murzynki będzie w łaty?

@Ginden: wg twojej teorii powinien być w biało-czarne paski. :)


A uważasz, że geny człowieka są takie same, jak zwierzęcia u którego powstają łaty/paski?
  • Odpowiedz
A uważasz, że geny człowieka są takie same, jak zwierzęcia u którego powstają łaty/paski?


@komitet_figli: Różnice w genach różnych stworzeń nie przeszkadzają, żeby większość zwierząt z różnych grup gatunkowych posiadała po dwie pary uszu (akurat umieszczonych na głowie), dwie pary patrzajek (akurat umieszczonych na głowie) i narządy rozrodcze w tym samym miejscu, czyli pomiędzy dwiema tylnymi łapami / nogami. Nie widze zatem powodu dlaczego człowiek nie miałby być w czarno-białe
  • Odpowiedz
Ile miliardów lat trzeba postrząsać pojemniczkiem z żelkami, żeby żelki ustawiły się w odpowiedniej kolejności kolorystycznej?


@natasza_k: ile tylko trzeba xD zawieje wiatr, dwa się szczepio dupami, parę wypadnie i w końcu się ułożą.

analogiczne pytanie, do którego Twoje nieudolnie próbuje
  • Odpowiedz
@natasza_k:

Różnice w genach różnych stworzeń nie przeszkadzają, żeby większość zwierząt

z różnych grup gatunkowych posiadała po dwie pary uszu (akurat umieszczonych na głowie), > dwie pary patrzajek (akurat umieszczonych na głowie) i narządy rozrodcze w tym samym > miejscu, czyli pomiędzy dwiema tylnymi łapami / nogami. Nie widze zatem powodu dlaczego > człowiek nie miałby być w czarno-białe paski. :)


Dwuuszność, dwuoczność, i narządu rozrodcze wyglądają i funkcjonują podobnie
  • Odpowiedz