Wpis z mikrobloga

@rotulador: A jakie mam inne perspektywy po bio-chem-ang? Powtórka matury z biologii odpada, więc na medycynę nie pójdę ( ͡° ʖ̯ ͡°) a chciałbym coś związanego z chemią
  • Odpowiedz
Technologia Chemiczna na PW


@prof3sor: Z tego co wiem to jest to wybitnie łatwy kierunek (kumpel właśnie pisze pracę magisterską i matmy nie ogrania W OGÓLE, pyta mnie często o jakieś całki a ja jestem na 2. roku automatyki), i @rotulador: ma rację - nie ma po tym żadnej pracy.

Powtórka matury z biologii odpada

niby dlaczego?
Coś związanego z chemią to bezrobocie. No może inżynieria materiałowa nie.
  • Odpowiedz
@Sicamber: Nie lubię biologi i jakoś nie potrafię się jej uczyć. A co z tą inżynierią materiałową? Jest praca (niekoniecznie w Polsce) i czy dałbym radę bez rozszerzonej matematyki na studiach?
  • Odpowiedz
@prof3sor: matematyką się nie przejmuj, ja miałem 84 z podstawy i 46 z rozszerzenia i jakoś sobie radzę a też mam niełatwy kierunek. Jak to dokładnie wygląda z pracą to nie wiem, wiem jedynie że nasze uczelnie całkiem dobrze sobie radzą w tej dziedzinie nauki więc być może przekłada się to na pracę.
  • Odpowiedz
@Kinja: wat to gówno
@prof3sor: poziom matematyki na polibudzie nie jest szczegolnie wysoki. owszem jest kilka kierunkow, gdzie jest wyzszy, ale na chemicznych kierunkach jest z reguly latwiej.
jak zdales mature rozszerzona na te +-70% to raczej nie bedziesz mial problemow
ja mialem z matmy 4.5 na 1 i 2 roku i uwazam, ze to jeden z latwiejszych przedmiotow na elektrycznym :D
my na 1 roku mielismy troche algebry liniowej
  • Odpowiedz
@Kinja: po prostu trochę obracam się w tych kregach :)
czytam fora, przegladam jakie materialy sa na jakich uczelniach, jakie kolosy itd.
tez przygotowuje ludzi na korkach i mam porownanie z polibudą bo wczesniej studiowalem matme na uw.

ogolnie poziom matematyki na polibudzie nie jest jakos wysoki chociaz ogolnie roznice miedzy kierunkami są duże. np. teraz do mnie na elektrotechnikę przychodzili ludzie z eiti, tam słabo im szło, a u nas
  • Odpowiedz
@prof3sor: Z doświadczenia powiem Ci, że wyniki matur praktycznie ze wszystkiego zaraz po tym jak się dostaniesz możesz rozbić o kant swojego małego przyjaciela.
Mam na kierunku ludzi którzy wywindowali matematykę ostro w górę z rozszerzenia, a pouwalali różne składowe z matematyki (o ironio sporo osób uwaliło elementarną, czyli jakby nie patrzeć to co było na maturze).
Są tacy co wywindowali ostro angielski, w piśmie może i coś tam ogarniają, ale
  • Odpowiedz
@Kinja: tak ogolnie :) u mnie na polibudzie jest kilka przedmiotow, na ktorych jest bardziej skomplikowana matematyka i zadania niz na samej matmie :P na przyklad metody numeryczne albo teoria sterowania, duzo ludzi ma z tym problem :)
  • Odpowiedz