Wpis z mikrobloga

#java #programowanie

Chłopaki chciałem się nauczyć Javy EE i znaleźć jakieś praktyki. Jave SE można powiedzieć ze mam oponową w 50% i co raz łatwiej mi się ją przyswaja , orientuje się też w Androidzie i zaczynam zajęcia z SQL. Możecie podpowiedzieć jakieś stronki, książki od czego zacząć bo generalnie to nie mam punktu zaczepienia. Wiem na pewno , że muszę opanować springa , hiberante - chociaż nie wiem jeszcze nic na temat tych technologi.
Ale po małym re-search nie mama pojęcia co robić i czuj sie trochę zagubiony.
Planuje poświecić na większość mojego wolnego czasu , bo chlania i jarania to narzazie mi starczy.
Pomóżcie KUMPLE ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
  • Odpowiedz
@kisi3l: Czemu frameworki? Z JavyEE kompletnie nic nie znam jak narazie, jednak z tego co patrzałem to w skład tego wchodzą Servlety/EJB/JSP i takie różne. Olać to bo Spring to wszystko potrafi czy jednak miałeś na myśli że dopiero po opanowaniu tego brać się za frameworki? Nie znam możliwości Springa, ale wszędzie wszyscy tylko o nim mówią jakby to był jakiś god framework, ale nie sądzę żeby aż tak ( ͡
  • Odpowiedz
Olać to bo Spring to wszystko potrafi czy jednak miałeś na myśli że dopiero po opanowaniu tego brać się za frameworki?


@Porana123: Miałem na myśli tą drugą opcję. Chodzi o to, że nie znając za dobrze podstaw, ciężko będzie zrozumieć, jak działają wyżej poziomowe mechanizmy frameworków. Co nie jest może problemem, jak wszystko działa, ale jak przestanie, to zaczyna się robić nieciekawie ;]

god framework, ale nie sądzę żeby aż tak
  • Odpowiedz