Wpis z mikrobloga

#aferagg #wykop #usunkonto

W kilku punktach

1. Uwielbiam afery, ktore rozpoczynaja sie w dni wolne od pracy przez co uniemozliwia dyskusje z Wami

2. Ponownie tworzy sie afera, ktorej autor przedstawia sprawe bardzo jednostronnie i zapomina o przyznaniu sie do kilku faktow.
Jak moze wiecie przez jakis czas bylismy dosc blisko z Grupa Allegro i Gadu Gadu, wiec znamy kwestie tegoz konta troche bardziej doglebnie.

3. Porada na przyszlosc: jezeli zakladacie konto, podszywajace sie pod znana marke, poprzez tlo, avatar i wypowiedzi (przez co inni odbiorcy moga uwazac, ze jest to opinia danej marki). Marke, ktora ma zastrzezony swoj znak towarowy itd.
W tej sytuacji nie jest madrym rozwiazaniem proba sprzedazy im tegoz konta z pozycji sily pod haslem „Mam Wasze konto teraz mi placcie”.

4. Mysle, ze @gadu-gadu usunal konto wlasnie miedzy innymi dlatego, ze wiedzial jakie dodatkowe dno ma ta sprawa.

5. Zarzuty co do cenzury na Wykopie i tego, ze nie bronimy uzytkownikow sa totalnie bezzasadne. Juz niebawem w marcu mamy kolejna rozprawe w sadzie w sprawie nieusuniecia przez nas tresci, ktorych naglosnienie w mojej ocenie bylo spolecznie potrzebne, a ktore godzilo w interesy duzej firmy

P.S. Czesc komentarzy uzytkownika @gadu-gadu zostala usunieta, a szkoda, bo latwiej moglibyscie zrozumiec, ze moj wczesniejszy komentarz byl sluszny.

P.S.2 Mamy dzis sobote w zwiazku z tym nie bede mial mozliwosci odpowiedziec na wszystkie Wasze komentarze w ponizszym.
Pobierz
źródło: comment_uR3e6UqbKcqn9ycfGfHbkQ9WOXdMr3Bg.jpg
  • 223
@m__b: Przeciez istnieje taki znaczek. Podobnie jak na FB gdzie konta jakis ludzi, maja podobny znaczek potwierdzajacy autentycznosc. User takiej nie mial, jest masa fejk grup, kont typu Sexmasterka, izak ale jakos nikt ich nie usuwa, bo chyba malo kto zglasza tym bardziej prawdziwa osoba uzywajaca w/w pseudonimow.

ps. zamiast pracowac nad emblemd, pracujcie nad blacklista nazw kont zakazanych by unikac takich problemow
Pobierz
źródło: comment_Dem1LkK1Oevbu6b6JGIweOxgf0JNLyPy.jpg
@m__b: No dobrze jedna sprawa co tam rzekomo miał odwalić właściciel tego konta. Druga, że zawaliłeś sprawę pisząc, żeby usunął konto bez żadnych wyjaśnień. Ale sedno jest inne. Z twoich wpisów nadal wynika, że nawet jeżeli ten użytkownik niczego by nie zrobił cokolwiek to by nie było(szantażował, że zacznie kompromitować markę?) to i tak gledju-glejdu ma prawo żądać od niego usunięcia konta i według ciebie mają rację. Dobrze rozumiem?
@m__b: A ja chcę Cię przeprosić za mój wczorajszy wpis że powinieneś się stawić za użytkownikiem. Po zapoznaniu się ze sprawą doszedłem do wniosku że użytkownik składający podanie o pracę wtrącając że ma konto o nazwie gadu-gadu zakrawało o szantaż emocjonalny, też bym się wkurzył na miejscu gadu gadu i walną prawnie pisemkiem. Poza tym po co stawiać sie za biedakami, lepiej sobie nie grabić z bogatą firmą i rozwiązywać spór
@gadu-gadu-pl: @wkrk: Gość używa nazwy i znaku zastrzeżonego w urzędzie patentowym. Zarzeka się, że to konto nie jest powiązane z firmą i nie podaje się za pracownika a w ogóle to wszystko to wieeelki przypadek, i ok niech sobie będzie przypadek miał podstawy. Ale potem bezczelnie chce kasy za oddanie tego konta czym sam się #!$%@? i przyznaje do tego, że jednak powiązanie i skojarzenia są oczywiste. Brońcie dalej tego