Wpis z mikrobloga

#januszemotoryzacji i motoeksperci spod tagu #samochody Szukam jakiegoś dupowozu do 45k PLN. Zależy mi na czymś z segmentu D (ewentualnie duże C). Z racji pokonywanych przebiegów (15 tys. km rocznie) raczej benzyna ewentualnie mało awaryjny diesel. Chciałbym, żeby to było auto nie starsze niż 10 lat.

Brałem pod uwagę francuskie trio:

#citroen C5 II (nie przeraża mnie hydro, chociaż w tym modelu nie występowało we wszystkich wersjach wyposażenia).
#renault Laguna III (najchętniej 2.0T )
#peugeot 508

C5 i 508 w odmianach benzynowych mają często pod maską 1.6 turbo (to ten sam silnik?). Nigdy nie miałem turbo benzyny. Obawiam się, że wolnossące benzyny będą zwyczajnie w takich autach mułowate. Doładowany silnik daje jakąś tam frajdę z jady ( ). Ma ktoś jakieś doświadczenie z tym 1.6 THP?

Do zestawienia dorzucił bym jeszcze Mondeo, Alfę 159 (najmniejsza i najciaśniejsza ze wszystkich) i Hondę Accord VIII. Niestety Honda w tych pieniądzach to pewnie będzie szrot. Alfa ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiadomo jaką ma opinię chociaż podobno 159 to wyjątek (TBi w ogłoszeniach jak na lekarstwo, ale mógłbym chyba brać 1.9/2.0 JTD bo to raczej sprawdzone silniki). Mondeo? Też najchętniej doładowane 1.6 lub 2.0, ale takich ofert również jest stosunkowo mało.

Auta z grupy VAG jakoś do mnie nie przemawiają. Ani Octavia, ani tym bardziej Passat B6. Może jedynie A4 B8 ale w tych pieniądzach to dolny pułap cenowy więc albo paździerz albo milion km przebiegu.

Może Mireczki coś jeszcze poleca albo doradzą na co zwrócić szczególną uwagę przy wyborze czegoś ciekawego z 3 ww. francuzów.
Ojciec_Kazimierz - #januszemotoryzacji i motoeksperci spod tagu #samochody Szukam jak...

źródło: comment_oMFt9ARyWl4GjO2aJJf38mVRuqcmRtKk.jpg

Pobierz

Co wybrać?

  • Renault Laguna III 13.8% (76)
  • Citroen C5 II 17.1% (94)
  • Peugeot 508 12.0% (66)
  • Coś innego 57.2% (315)

Oddanych głosów: 551

  • 45
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ojciec_Kazimierz: Jako dupowóz tylko Cadillac SRX najlepiej po lifcie + LPG założyć. Komfort i wygoda, a i napęd prosty na cztery z tym northstarem daje pocisnąć.

Ps. Oczywiście jest to propozycja po przeczytaniu tego co tu pada.. Osobiście jako dupowóz traktuję auta pokroju Tahoe, Suburban ale takie otoczenie..
  • Odpowiedz
@Verdo: też się nad nią zastanawiałem jako wyjściem awaryjnym, ale jak się przejechałem to mi przeszła na nią ochota, niby to 2.0 ma coś z 157KM ale strasznie słabo jedzie, daje odczucia typowego zbyt małego silnika do zbyt dużej i ciężkiej budy.
  • Odpowiedz
@Ojciec_Kazimierz: Tylko Accord mirku.

Jeden z ostatnich prostych silnikow w nowszych samochodach. Zero turbo, zero dpfow, zero bezposredniego wtrysku. Super do LPG, spalanie 9-11 lpg. Lider rankingow bezawaryjnosci.

Tam sie nie ma co popsuc. Super trwale zawieszenie.Jezeli dla kogos 156KM w samochodzie wazacym 1400kg to ja nie wiem czym Wy jezdzicie. Co prawda Honda jezdzi sie troche inaczej, slabo przyspiesza na niskich obrotach, przez co zeby pojechac szybciej trzeba wysoko ja krecic. Niektorym to sie podoba, innym
  • Odpowiedz
Zero turbo, zero dpfow, zero bezposredniego wtrysku.


@TurekD: to jak u mnie, do tego brak dwumasy, ale tego w Hondzie chyba też nie ma, to nie ta moc?

Super do LPG, spalanie 9-11
  • Odpowiedz