Wpis z mikrobloga

@Jukebox: wez ze soba kogos kto jezdzi, to najwazniejsze - latwo kupic skarbonke bez dna. nie moj budzet wiec nie pomoge, ja sie pasjonuje w gruzach ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale im nizej zaczniesz tym łatwiej bedzie ci sie nauczyc jezdzic na wiekszych pojemnosciach. zdrowe CB500 zrobiłoby robote.
@Jukebox: cb 600 i gsr dobry wybor. cb 500 jest dobre jak ktos nie na kasy na moto.

w zasadzie zawieszenie czy nie cieknie, wizualnie rama, bo nie sprawdzisz czy krzywa. lozysko glowki ramy, dzwiek i wibracje silnika czy w roznych zakresach nie ma dziwnych trzaskow i wibracji. i wizualnie.
@Neon1992: to nie umie ruszac.
@Jukebox: Stałem przed podobnym wyborem jakieś 2 mc-e temu z tym, że miałem na to 13 K. Przymierzałem się do FZ6, później do FZ6 S2 Fazer a ostatecznie padło na CB600F Hornet (pc41 z 2008). Do tego co już napisał @Stitch dodałbym jeszcze sprawdzenie stanu napędu, tarcz i klocków hamulcowych, opon. Zawsze to jakaś podstawa do negocjacji jeśli będą do wymiany.
@Jukebox: w przypadku hondy w zakresie 5,5-6,5k rpm sprawdzasz jeszcze tylko czy napinacz rozrządu nie dzwoni. tylko irytuje ucho, ale podstawa zeby do negocjacji, bo to ponad cos kolo 550zl w aso.
@Jukebox: GSR bardzo trudno znaleźć a w stanie dobrym to już prawie niemożliwe. Do listy dodałbym XJ6, Bandit...ER6..czyli klasa niesportowa 600. Weź to co będzie z dobrym stanie, dobre moto kupić trudniej niż dobry samochód(co nie jest takie łatwe), w większych miastach są osoby, które za kasiorę pomogą Ci coś kupić.
@Jukebox: kawasaki versys 650 i Yamaha TDM 900
Dwa genialne motocykle na początek
Polatasz dwa trzy lata i sam zdecydujesz czy pójdziesz w turystykę czy w sporty
@Jukebox: ja wziąłem GSR600 na pierwsze moto i jestem zadowolony :) Na miasto idealne. Na trasę tak sobie.
Co do moto z ograniczeniem, to myślę że możesz celować w XJ6 z roku 2010+. Lekkie, poręczne, przewidywalne.