Wpis z mikrobloga

Nie zostałem złamany w grudniu1970 r ,nie współpracowałem z SB , nigdy nie brałem pieniędzy , żadnego ustnego , ani na piśmie nie złożyłem donosu ,Popełniłem błąd ale nie taki , dałem słowo że go nie ujawnię na pewno nie teraz jeszcze nie teraz .Chyba że ujawnią go inni .Jeszcze żyje człowiek sprawca ,który powinien ujawnić prawdę i na to liczę Miałem miękkie serce .W internowaniu napisano że wypiłem dużo alkoholu .Prawda jest że ani jednej butelki wódki ani białej ani kolorowej , ani jednego piwa ,parę szampanów i kilka win .Pozwoliłam natomiast brać na moje konto , kiedy mnie proszono .Z tego widać że było pobrane trochę tego za moją wiedzą , ale nie dla mnie .Podobnie jest i w tej sprawie .współpracy , pieniędzy i donosów .Ja nie mam nic z tym wspólnego . Ja dotrzymuje danego słowa przyrzeczenia nawet przeciwnikom Jeśli ten sprawca nie ujawni prawdy . będzie kłopot , ale ja wierzę że to zrobi .Wierzę że prawda się obroni .
  • 185
Powiedz całą prawdę to jedyna droga koniec kropka i mówi Ci to młody inżynier 91r.


@RaFilez: ale po co ma to mówić? co za różnica? Przecież nawet kiedy wiemy kto jest oprawcą a kto ofiarą, to nie potrafimy skazać oprawców i ochronić ofiar. Odpowiedzialni za stan wojenny umierają na wolności, a jego żona kpi sobie z Naszego Prezydenta.

Dla Ciebie szafa kiszczaka i teczka Wałęsy to ciekawostki, jak buty Kayne Westa
Ciekawe co zrobiłyby wszystkie obecne zuchy z wierchuszką pseudoprawicy na czele, gdyby żyły/były w tamtych czasach...
Nie popełniajmy błędu ahistorycznego, spróbujmy osadzić się w tamtych czasach.
Ten nie popełnia błędów, który nic nie robi...
@lechwalesa:

A jeśli dla historii tego kraju ta prawda jest ważniejsza niż dotrzymanie przez Pana przyrzeczenia?
Bo może tak być, nie dla starszego pokolenia które ma jakieś pojęcie o tamtych czasach ale dla tego młodszego które rozumie tylko czarne i białe a łatwiej do nich dociera ten kto głośniej krzyczy?

Czy przerwanie tej narracji wiążącej dokonania Solidarności jako inspirowane przez komunę i SB nie jest jednak ważniejsze niż dobro jednostek?

Piłsudski
@lechwalesa: Chyba problem jest taki że w tym momencie Pana słowa o Panu samym są mało wiarygodne i jeśli coś ma Pana obronić to niezależne fakty. Pytanie czy ekspertyza grafologa poprze Pańską tezę.
@lechwalesa: Aha, jak na razie są same dokumenty potwierdzające to że współpracował Pan, jak coś innego wyjdzie na jaw to fajnie i w tedy będzie można rozważać co jest podrabiane a co nie i jak to z tą współpracą było. Ale na dzień dzisiejszy to jest jak jest.
@lechwalesa: chcąc być obiektywnym.

to tak się zastanawiam. po co ten cały cyrk i jakie jest prawdziwe sedno sprawy. czemu dokumenty trafiły do IPN, a nie do Pana rąk własnych @lechwalesa skoro miały Pana chronić, przecież ta pani żona Kiszczaka by dostała więcej niż 90k pln. kto za tym stoi?

co za ustawę chca przepchnąć kosztem Pana dobrego imienia?

Polska jest krajem zjednoczonym, może to ma Nas podzielić ( ͡°
@lechwalesa: Niech pan u siebie w biurze, zrobi jedną wielką debatę która wyjaśni nam wszystkim o co chodzi z tym "bolkiem" bo to co się teraz dzieje w mediach to jest po prostu żenujące.Liczę że pan posłucha głosu rozsądku albo przyszłe pokolenia zapamiętają pana jako zdrajcę i tchórza... Życzę panu wszystkiego dobrego.Trzymam za pana kciuki.