Wpis z mikrobloga

Czy jest ktos w stanie okreslic, jakie sa obecnie srednie koszta zaprojektowania aranzacji wnetrza mieszkania oraz nadzoru wykonania w wariancie "pod klucz" (~50m2)? Zapewne rozstrzal moze byc ogromny, bo z tego co widzialem ceny ksztaltuja sie na poziomie 80 - 850 zł za metr (a pewnie i wiecej). Z racji braku czasu i pomyslow, chcialbym to komus zlecic, wiec jestem na etapie zbierania informacji aby oszacowac budzet na wykonczenie mieszkania. Dlatego za kazde info z gory dziekuje.

#architektura #projektowanie #budownictwo #aranzacjawnetrz
  • 7
@pr0t3r: nie pomylilem sie z widelkami? Mozesz nakreslic od czego te ceny zaleza? Zgaduje, ze im wiecej projektow w portfolio tym drozszy architekt? Ciezko znalezc czlowieka, ktory na swojej stronie podaje stawki, wiec wysylanie zapytan do kazdego z osobna, tylko po to zeby dowiedziec sie ile sobie zyczy juz mnie troche meczy.
Nie ma gdzies jakiegos powszechnego rankingu architektow wraz z linkami do ich stron lub cenami?
Nie ma tez jakiejs
@mnht @fjord @usurper
cena zależy indywidualnie.
Ja jestem w stanie robić projekty za które da się brać 800zł.
Ale nie mam dostępu do takich klientów. Dlatego czesciej biore 80 niz 300..
Ceny zależą od w pierwszej kolejności od

1. umiejetnosci prezentacji architekta- to jest zawód w którym trzeba umieć się sprzedać
jest nawet kawał - jak rozpoznać architekta na imprezie ? - nie musisz sam ci o tym powie.

2. wykształcenie architekta.
Moje przemyślenia są takie że jest to zawód w którym łatwo o zostanie gwiazdą - ponieważ przeciętny Polak nie jest w stanie wymienić żadnego nazwiska architekta.

Nie ma czegoś takiego jak ranking arch - nie ma kryterium które by mogło oceniać architektów.
Dla niektórych deweloperów dobry architekt to taki który wyciśnie max powierzchni z mieszkania - minimum zieleni.
A dla użytkownika - dobry architekt to taki który nie wstawi "słupa" w środek
@mnht: ostatnia uwaga na temat rankingów arch. Moj wujek mieszka w okolicach włocławka - pracuje w budowlance. i ma styczność z taką architekt o której mówi że to "pani Grażynka" która projektuje wille. Gdzie sama brama to tysiące złotych kosztuje (ponieważ wygląda barokowo, i trzeba to wykuć w kuźni).
I taka "pani Grażynka" nie jest do porównania ze JEMS którzy robią modernistyczną ambasade w berlinie lub jakies biurowce.
i to pani