Wpis z mikrobloga

UWAGA - PRZED PRZESZCZEPEM komórek macierzystych - siła mięśni rąk przy uścisku -prawa - 13,4 kg lewa 14,9 kg. Siła otworzenia dłoni z oporem - prawa 4,8 kg lewa 2,0 kg. Badaliśmy też siłę wszystkich palców przy różnym pozycjach ściskania.
Będzie to bardzo obiektywne badanie oraz niepodważalny dowód naukowy na działanie komórek macierzystych - dla sceptyków. Jutro dalszy ciąg badań, będziemy badać siłę mięśni nóg.

#asiafshd #neurologia #robotyka #ciekawostki #medycyna #rehabilitacja
Pobierz
źródło: comment_9KPdfijjvG1wj3taXyYIcLWqRXBoaO9h.jpg
  • 11
Po co nam wyniki grupy kontrolnej, jak nie dajesz wyników grupy doświadczalnej. Wołaj za ileśtam, jak będzie komplet danych.


@Mindblower: Jak Ty się chłopie odnajdujesz na wykopie z takim podejściem. Chyba Cię dawno nie było. Wejdź proszę na mikroblog i potraktuj równie krytycznie wszystkie inne wpisy...
@Falcon: to o urządzenie do rehabilitacji na zasadzie gier komputerowych, bada dodatkowo siłę mięśni rąk - Fizjofit Gliwice. Robimy takie badania przed podaniem komórek macierzystych z krwi pępowinowej w Częstochowie. Konkretnie wiele chorych jest już w trakcie terapii ale takie dokładne obiektywne badania mam wykonywane tylko ja. Mam nadzieję że pomoże to chorym i lekarzom w bardziej śmiałym podejmowaniu decyzji o tak drogiej eksperymentalnej terapii, która w tej chwili jest jedyną
@joanna-wdowiak: Czy dobrze rozumiem, że część ludzi po prostu będzie ćwiczyć na tym urządzeniu równolegle z grupą, której zaoferują leczenie, i potem zostanie porównane, czy chorzy nieleczeni są słabsi od leczonych?

ale takie dokładne obiektywne badania mam wykonywane tylko ja.


@joanna-wdowiak: A mogłabyś mi wyjaśnić podstawy tej obiektywności w porównaniu do pozostałych, mniej obiektywnych, testów? :)) Czy obiektywny zestaw testów jest aż tak znacząco obszerniejszy, by uzasadnić ograniczenie próby do
Nieobiektywne badanie neurologiczne w Częstochowie polega na pukaniu młoteczkiem przez Panią dr, oraz ściskanie dłonią urządzenia dynanometr. Dodatkowo odczucia samego pacjenta i twierdzenie z jego strony że czuje się lepiej i jest silniejszy nie jest dla mnie badaniem obiektywnym. EMG jest wykonywane również, natomiast my chcemy więcej pomiarów mogących udowodnić działanie komórek. Wiadomo idealnie by było gdyby pacjent jeżdżący na wózku nagle wstał z niego i zaczął biegać. Ale tak nie będzie.