Wpis z mikrobloga

#samplepolskirap

Kolejna perełka, czyli sampel z "Nie ma mnie dla nikogo" Paktofoniki, powstały poprzez odwrócenie w czasie fragmentu utworu austriackiego kompozytora: Udo Jürgens - Pour vivre heureux. Postarałem się odtworzyć w miarę brzmienie tej pętli kolejno odwracając ścieżkę w czasie, obniżając ton, zmniejszając tempo i dodając pogłos, co załączam. Fokus dodatkowo dodał tu dźwięki ptaków w miejscach, gdzie słychać odwrócone dźwięki fortepianu z oryginału, aby je zagłuszyć.

Cynk o tym samplu dostałem od @jestem-tu: dzięki za to znalezisko.

#sample #rap #polskirap #muzyka
  • 19
  • Odpowiedz
@notrzeba: Magik trochę creepy wyglądał no i efekt starych zdjęć. Poza tym Rahim i Magik mieli powiązania z psychorapem, więc też częściowo z takich brzmień korzystali.
  • Odpowiedz
@Sieloo: nie przepadam za hip-hopem, a juz na pewno nie za hip-popem, ktorego dzisiaj jest od #!$%@?, ale paktofonike słucham i szanuje, bo to sztuka.
  • Odpowiedz
@exdami: Jest w brud raperów na tym i wyższym poziomie, niestety to do czego dotrze słuchacz innego gatunku przeważnie nie jest warte uwagi.
  • Odpowiedz
@Sieloo: słucham tego co lubię i nie ograniczam się gatunkami. Cieszę się kiedy znajdę perełkę w polskim hh i lubie czasem posluchac :) ale nie popu.
  • Odpowiedz
@Sieloo: ten sampel kojarzy mi się z piosenką Haliny Kunickiej Wiatr kołysze gałązkami, która była samplowana przez ostrego na płycie "Tylko dla dorosłych" w tracku 3. Pewnie to taka nadinterpretacja, ale samplowane utwory mają wspólny klasyczny charakter.
  • Odpowiedz