Wpis z mikrobloga

10 037 - 206 - 19 = 9 812

Wypraw z @byczys'em w Beskid Żywiecki i na Słowację.
Rano do Tychów i stamtąd pociągiem do Żywca, gdzie zaczęliśmy trasę właściwą. Początek pod wiatr, ale całkiem znośnie. Kilka kilometrów przed granicą "zaskoczył" nas śnieg na podjeździe. Ja oczywiście na slickach, bo jakże :D Był moment, że kilkaset metrów musiałem prowadzić rower (byczys trochę ślizgał, ale jednak jechał).
Po słowackiej stronie z każdym metrem mniej śniegu, ale za to więcej błota pośniegowego. Mój kompan wrzuci wam może potem zdjęcie swojej kurtki. Oczywiście nie mieliśmy błotników, bo jakże :D Od Namestova do Korbielowa droga jest tak tragiczna, że na razie odradzam tam jechać, gdyby ktoś akurat wpadł na taki pomysł.
W ogóle trasa miał przebiegać inaczej, ale po tych nieoczekiwanych trudnościach zdecydowaliśmy, że ominiemy przełęcz Krowiarki, z uwagi na możliwą powtórkę ze śniegu.
Od Korbielowa już fajna pogoda, bo tam wcześniej słońca nie uświadczyliśmy ani przez moment. W Żywcu postój w macu na uzupełnienie kalorii i atak na Przegibek. A później to już prosto do domu dobrze znanymi drogami.

#rowerowyrownik #wykoptribanclub #szosa #100km (2) #200km (1) #rowerowyslask #beskidy
Mortal84 - 10 037 - 206 - 19 = 9 812

Wypraw z @byczys'em w Beskid Żywiecki i na Sł...

źródło: comment_nGalF5seQMOoUx95eSDUlb0liOJyiHmy.jpg

Pobierz
  • 11
@Mortal84: Wiedza kosztuje ( ͡ ͜ʖ ͡) Mam taki patent: z domu widzę polanę na szczycie Koziej Góry (685 m n.p.m.). Jeśli jest biała, to nie warto jechać w tamte tereny. A granicę PL-SK masz jeszcze wyżej.

Fakt, nie zauważyłem. Szanuję za dystans.
@Mortal84: pewnie dodam, ale teraz nie mam jak zgrać trasy

@flaky: akurat na zjeździe z przełęczy Glinne był ładny czarny asfalt, więc ok. To od Ujsoł droga była biała tak od 600m :)