Wpis z mikrobloga

Witam mirki!
Mam pytanie na temat studiów.
Jestem w 3 klasie liceum i każdy, ale to każdy, mama, nauczyciele mówią, żeby przygotowywać się do matury i iść na dobre studia informatyczne bo to gwarancja dobrej pracy. To prawda? Z tego co czytałem w internecie 90% osób uważa, że studia informatyczne są do dupy - niczego nie uczą, strata czasu.
Właśnie dlatego się zastanawiam czy:
Kuć się, iść na dobre studia, potem być robolem w korporacji (bo tam z tego co czytałem patrzą czy ktoś ma papierek czy nie)
Czy iść gdzieś na jakieś gunwostudia do Olsztyna, może znajdę kilka osób, które też interesują się programowaniem i całą energię wykorzystać na własne potrzeby to jest programowanie a potem praca Z PORTFOLIO, nie z PAPIERKIEM. Bo liczy się doświadczenie, a nie studia.
Teraz żałuję, że nie poszedłem do technikum, ehh...

A wy jak uważacie? Opłaca się iść na jakieś dobre studia? Prosiłbym o jakieś ciekawsze wypowiedzi, a nie tylko: "nie". Pozdrawiam ;)

#programowanie #studia #studbaza #informatyka #politechnikawarszawska #pw
  • 94
@RayColl_PL: Te progi są już podane po ostatecznej rekrutacji, więc biorąc pod uwagę osoby z list rezerwowych.
Z tego co widzę, to na mini był 182, a na eiti 178, więc większej różnicy by Ci to nie robiło. Chociaż jakbyś bardzo chciał iść na te studia, to jest opcja zaczęcia od lutego (na eiti) - wtedy powinny być niższe progi.
@RayColl_PL: idź sobie do Warszawy na studia i poszukaj pracy na pol etatu w zawodzie. Zobaczysz co Ci sie podoba - czy studiowanie czy praca. Zeby pracować i tak musisz wyjechać do większej miejscowości , freelance z domu to bedzie raczej kiepskie rozwiazanie bo będziesz cały czas traktowany jako ten co "siedzi w domu przed komputerem". Wytrzymasz jakiś czas ale prędzej czy pózniej będziesz miał dość - co innego bawić sie
@RayColl_PL: nie oplaca sie studiowac jak nie mozesz isc na uniwerek. Na uniwerku nauczysz sie kompletnie nie potrzebnych rzeczy ale bardzo rozwijajacych jak semantyka i gramatyka (chociaz to w automatach sie przydaje), wiekszy nacisk na algorytmike i matematyke, idzie tam wiekszosc olimpijczykow czyli dobre srodokwisko. Ale jak masz takie wyniki to w warszawie chyba tylko wat i jakies tam sggw ale to podobno uniwersytet relaksu. Przykuj tej matmy zebys mial 90%
@krupek: Mówiąc szczerze już mam problem z ojcem, który chciałby, żebym był taki jak on chce i żebym nie siedział przed kompem tyle. Wciska mi kluczyki, żebym gdzieś na dyskotekę pojechał, ale jak w ostatnie dwie soboty byłem na studniówkach i jutro jadę na osiemnastkę to już mu się chyba odechciało, bo sobie krzywdę mogę zrobić XD