Wpis z mikrobloga

Witam mirki!
Mam pytanie na temat studiów.
Jestem w 3 klasie liceum i każdy, ale to każdy, mama, nauczyciele mówią, żeby przygotowywać się do matury i iść na dobre studia informatyczne bo to gwarancja dobrej pracy. To prawda? Z tego co czytałem w internecie 90% osób uważa, że studia informatyczne są do dupy - niczego nie uczą, strata czasu.
Właśnie dlatego się zastanawiam czy:
Kuć się, iść na dobre studia, potem być robolem w korporacji (bo tam z tego co czytałem patrzą czy ktoś ma papierek czy nie)
Czy iść gdzieś na jakieś gunwostudia do Olsztyna, może znajdę kilka osób, które też interesują się programowaniem i całą energię wykorzystać na własne potrzeby to jest programowanie a potem praca Z PORTFOLIO, nie z PAPIERKIEM. Bo liczy się doświadczenie, a nie studia.
Teraz żałuję, że nie poszedłem do technikum, ehh...

A wy jak uważacie? Opłaca się iść na jakieś dobre studia? Prosiłbym o jakieś ciekawsze wypowiedzi, a nie tylko: "nie". Pozdrawiam ;)

#programowanie #studia #studbaza #informatyka #politechnikawarszawska #pw
  • 94
  • Odpowiedz
@Refusek: Osobiście uczyłem się z http://cpp0x.pl/kursy/ zrobiłem 3 poziomy i siedziałem chyba z tydzień do 2 w nocy, żeby napisać podstawową wersję gry :D
Chcesz to Ci za chwilkę podeślę kod samej mapki z możliwością poruszania się. Za dłuższą chwilkę bo muszę zjeść śniadanie ;d
  • Odpowiedz
Jest, ale nie tekstowych :P

@Refusek: W sumie to z tej biblioteki użyłem tylko getch() bo to pobiera z klawiatury jakiś znak i z tym znakiem potem coś robię np sprawdzam czy to W a jak to W to postać przesuwa się w górę (mirki, byłem młody, prawie wszystko robiłem jeszcze proceduralnie :P)
  • Odpowiedz
@RayColl_PL: material jest z pewnoscia znacznie trudniejszy, ale z drugiej strony nawet jesli meczysz sie z jakims cholerstwem to nadal nie masz takiego poczucia bezsensownosci jak w liceum przy wykuwaniu historii starozytnego Rzymu czy innych ciekawostek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

ile czasu poza studiami - stara sprawdzona zasada: im wiecej masz na glowie, tym lepiej jestes w stanie gospodarowac swoim czasem

a tak codziennie? codziennie to mi sie zdarza nie pojsc przez tydzien czy dwa na uczelnie jak nie mam zadnych zaliczen albo laborek (na EiTI maja gdzies obecnosc na cwiczeniach) a pozniej i tak zaliczac na luzie, no ale to juz zalezy od jakichs twoich zdolnosci w przyswajaniu materialu (nigdy nie mialem tak, ze zaczynalem sie do czegos zakuwac tydzien wczesniej, zazwyczaj dzien, dwa, ale sa tez tacy, co zakuwaja regularnie caly semestr i nie zdaja, wiec trudno prorokowac,
  • Odpowiedz