Wpis z mikrobloga

@pokey: Powiem Ci z mojego doświadczenia, że same kursy - jakiekolwiek by to nie były - to dopiero połowa sukcesu. Bo co z tego, że pamiętasz jak użyć jakiejś funkcji i do czego ją zastosujesz, gdy za 2 tyg. już nie.
Tylko praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka, najlepiej praca na projektach i szukanie na bieżąco rozwiązań. Z Youtube polecam serię Excel i Adam, bo są fajne porady praktyczne - sam
  • Odpowiedz
@lukmarr: po tym co napisałeś zrewidowałem się, że chyba za wysoko mierzę. Zmieńmy pytanie na progres do poziomu średniozaawansowanego, tak żeby mieć w małym palcu makra.
  • Odpowiedz
@pokey: Nie no co Ty! :P Ty się nie spinaj. Ostatnio tu najczęściej ludzie pytają, bo nie wiedzą jak korzystać z filtrowania albo wyszukaj.pionowo, także nie ma czym się stresować. Pytanie co już umiesz?
Makra jak chcesz opanować to musisz się VBA pouczyć, bo o ile coś prostego nagrasz kreatorem, ale żeby to przerobić pod siebie i aby działało tak jak trzeba to już programowanie w VBA.
  • Odpowiedz
@lukmarr: @Luxik: @TheFuguFish:
Żeby uszeregować fakty, to chciałem napisać, że z zawodu jestem księgowym i w żadne 15 k na rękę nie mierzę. Po prostu teraz chodzę na rozmowy kwalifikacyjne i wszędzie pytają o Excela.
A jakie są moje umiejętności? Na biężąco to sobie dodam, odejmę, strzelę wykres i pomnożę i sformatuję.
A tak bardziej serio to pisałem próbną z informatyki wtedy funkcje logiczne, kalkualcyjne czy inne spoko. Bazy
  • Odpowiedz
@pokey: No dobra, to już coś wiemy. Moim zdaniem póki co makra sobie daruj, a przerób najważniejsze funkcje z których korzysta się na co dzień, bo jak bez tego nie ruszysz to makra będą czarną magia. Czyli tabele przestawne, formuły tablicowe, wyszukiwania danych, jeżeli itd.
Aby usystematyzować wiedzę weź z biblioteki 2 książki - autor obu Witold Wrotek "Abc Excel 2013", a jak ją przerobisz to "VBA dla Excela 2013 -
  • Odpowiedz
@bartez_94: Różnie bywa. Niekiedy potrafią Ci okolice najniższej zaproponować. Jeżeli coś o tym myślisz to kombinujesz dobrze. Języki przede wszystkim, derfor laerer jeg norsk ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@pokey: no coś tam powoli planuję, ale na razie tylko angielski znam i szykuje się na niemiecki jeszcze, do tego jakiś certyfikat i powinno kiedyś może się to przydać :) wezmę też tego Excela pod uwagę skoro tak na to patrzą, kupię może te książki chociaż ta biblia jest trochę droga
  • Odpowiedz
@bartez_94: Ta strona, którą podałem wyżej wydaje się bardzo przystępna.
A tak z doświadczenia człowieka 5 lat starszego powiem Ci, że obecnie w korporacyjnej księgowości najmniej istotne są umiejętności typowo "księgowo-podatkowe"
  • Odpowiedz
@bartez_94: Tą biblię to najpierw zobaczy czy Ci pasuje forma, w której jest napisana, bo ciężko momentami przez to przebrnąć. Poza tym np. wersja 2010 a 2013 różni się niuansami, a dostaniesz w jakiejś okazyjnej cenie. Na początek polecam bibliotekę i wypożyczyć (o ile mają).
@pokey: Kurs rzeczywiście wygląda okej. Nie wiem czy i jak lektor gada, bo nie mam głośników w pracy. Jak pracujesz już w zawodzie to wykorzystuj
  • Odpowiedz