Wpis z mikrobloga

Mirki mam pytanie. Chciałbym kupić sobie Arduino Uno(klon od chińczyków). Do zabawy, jako nowe hobby. Jestem całkowicie zielony jeśli chodzi o programowanie, jak i o elektronikę. Niby jestem na kierunku inżynierskim, jednak inna branża - o prądzie wiem tylko tyle że kopie. No więc:

Mam kupić gołe Arduino czy od razu zestaw z milionem czujników?

W czym to programować? Słyszałem że w C najlepiej...

No i w końcu: będę w stanie coś sam zbudować siedząc nad tym czasem w weekendy? Czy bez studiów z elektrotechniki odpalę tylko skrypt Blink? ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#arduino #mikrokontrolery #pytaniedoeksperta
  • 17
@Shelsing: arduiono się programuje w C pomieszanym z c++ i odbiega to od klasycznego programowania prockow. jako hobby może być ale sam polecam zaczynanie od gołego procka. Tylko goły procek wymaga dużo czasu. Co do czujników kup zestaw z wyświetlaczem, 3-5 czujnikami i pobawić się :-)
W czym to programować? Słyszałem że w C najlepiej..


@Shelsing: Masz język specjalnie dla Arduino (biblioteki bazujące na C).

No i w końcu: będę w stanie coś sam zbudować siedząc nad tym czasem w weekendy?


@Shelsing: Spokojnie ogarniesz. Arduino jest idiotycznie proste.
Najpierw to się określi co chcesz zbudować. Później kup potrzebne rzeczy. Poważnie i bez złośliwości.

I spokojnie będziesz w stanie zbudować coś fajnego - chociażby bazując na jakiś tutorialach które są prawie do wszystkiego, niekiedy nawet programować nie trzeba umieć, bo kod masz gratis, ot coś podpinasz, coś lutujesz i do zabawy jako początek nowego hobby w sam raz :)
arduiono się programuje w C pomieszanym z c++ i odbiega to od klasycznego programowania prockow.


@Tymian:

Masz język specjalnie dla Arduino (biblioteki bazujące na C).


@janek_kos:

nie pisz w arduino. Pisz w czystym C. Dużo się nauczysz, arduino to taka zabawka żeby pokazać, że coś działa i tyle.


@NiedzielnyMirek:

@Shelsing: jak widzę takich znawców to żal dupę ściska.
Pod maską arduino kryje się normalny pogram napisany od początku
A.....k - > arduiono się programuje w C pomieszanym z c++ i odbiega to od klasycznego...

źródło: comment_cOq2jlnLkiKxe1zWFO1kRati1GXcuNbw.jpg

Pobierz
@Shelsing: To tak lepiej kupić na początek jakiś mały zestaw startowy z klonem (tak do 100zł). Jak już sobie "przerobisz" wszystkie związane z nim aspekty to będziesz wiedział co kupować dalej to mogę Ci zagwarantować. Poradzisz sobie na 100% ponieważ Arduino jest bardzo uproszczone. Ja pozwolę sobie polecić swojego bloga. A dokładniej kurs Arduino http://roboblog.eu/2015/12/04/arduino-poradnik-1/ Jeżeli już się "pobawisz" zestawem startowym to nie będziesz miał problemów ze stworzeniem prostego robota. Jedyne
@Analityk: wielkie dzięki za tak wyczerpującą odpowiedź, zaoszczędziłeś mi kilku dni szukania w internecie informacji o AVR. Ten USBasp to nie głupia rzecz, zamawiam :)

@Maciek-roboblog: Dzięki za linka, myślałem o dronie w przyszłości, ale nie wiem czy to zadanie mnie nie przerośnie na AVR. Zamówiłem silniczki krokowe i chce zrobić na początek bliżej nieokreślony bulbulator robiący fajne rzeczy ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Analityk: mam jeszcze jedno małe pytanie, może głupie ale nie jestem pewien. Czy z shielda LCD do arduino link da się ściągnąć sam wyświetlacz i pobawić się najpierw wyświetlaczem? bo jak założę całego shielda to nie mam jak podłączyć innych rzeczy, a taki shield by mi się przydał do projektu który planuję w przyszłości.
@Maciek-roboblog: