Wpis z mikrobloga

Hello #programowanie #marketing #seo #webdev #marketinginternetowy #sem #reklamakreatywna

Mamy pytanie dotyczące sponsorowanych artykułów na stronie - gotowców z wplecionymi linkami do produduktu z refferalem. Na przykładzie u mnie na stronie poniżej:


Zaczerpnąłem ten text ze strony produktu, który udostępnia kilka wersji, treści dowolnych do skopiowania i wklejenia u siebie. Za każe klikniecie i kupno przez ten text mam leada i jakieś tam grosze. Upiększyłem artykuł obrazkami i bannerem.

Moje właściwe pytanie jest czy zagraża to SEO na stronie jako że są to kopiowane treści z innych stron których Google bardzo nie toleruje.?
A tak na marginesie to jest więcej takich stron ze sponsorowanymi gotowymi teksami które można skopiować?
Są jakieś programy "affilate" związane z tym? Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie? ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • 4
@SimonKlimek: Kopiowanie tekstów zawsze szkodzi SEO i to bardzo. Najlepiej by było przepisać tekst swoimi słowami albo ustawienie noindex, follow na stronie (Jeżeli te sieć afiliacyjna na to pozwala).
@SimonKlimek: zagraża bo:
- masz w takim wypadku krótkie, nieunikalne, prawie bezwartościowe treści
- oddajesz moc w postaci linka wychodzącego. Postaw sobie jakąś bramkę z przekierowaniem i adresami przez które ludzie wychodzą w stylu example.com/link/customer-service-software.
@SimonKlimek: tzn w zasadzie to rel="nofollow" powinno wystarczyć, ale tak to raz że "nie oddajesz mocy", a dwa... łatwiej zliczyć wyjścia ( ͡° ͜ʖ ͡°) (tzn można śledzić konwersję stron w GA, ale...)