Wpis z mikrobloga

#programowanie #java #frontend

Mireczki, polecicie mi coś do robienia frontendu dla dla apek pisanych w Javie? Chcę lepiej ogarnąć Jave i Springa, ale nie wiem jak najłatwiej i najszybciej realizować sobie wygląd. Bo w Javie chce wystawiać RESTa, bo podobno tak to się robi profesjonalnie. Obecnie programuje w Grooym więc w pracy kompletnie nie dbam o wygląd bo mamy swoją platformę która robi to za nas. Ale wiecznie w tej firmie nie będę pracował, więc fajnie by było coś ogarnąć. Jednak wolę backend w Javie, a wygląd chce tylko taki żeby moje apki były w miarę funkcjonalne dla własnego użytku, bo takie pisanie gołych zapytań REST nie jest wygodne :D
  • 8
@Nicarim: @Dymoslaw: z ciekawości możecie pokazać jakiś przykłady real-world aplikacji napisanych w reakcie albo vue? Szukam czegoś fajnego do pouczenia się, dużo ludzi pisze, że angular fe, angular ble, ale w nim pełno produkcyjnych przykładów jest i chciałbym zobaczyć coś dla porównania.
@Eoghan: różnica jest w samej koncepcji - angular opiera się na pseudo atrybutach, react to czysty kod z pseudo templatkami które i tak pod spodem są kodem js
@Nicarim: @Dymoslaw a co można szybciej ogarnąć i jest więcej tutków? bo widziałem że do REACTa jest kilka fajnie pokazanych. Zależy mi też na tym żebym mógł szybko wytwarzać bo ma to być tylko do datek do moich RESTowych apek pisanych w Javie.