Wpis z mikrobloga

Tak ostatnio życie mnie pokierowało, że jeżdżę sobie co tydzień-dwa na #slask, konkretnie #zabrze, chociaż zahaczyłem i o #katowice, #gliwice, #chorzow i #bytom. I wiecie co? W załączonym obrazku jest sporo prawdy. W sensie cywilizacja jest, i to całkiem zaawansowana i w ogóle, dolary i euro płyną, ale kurde, tu wszystko jest umazane węglem. Węgiel, sadza, węgiel, węgiel, węgiel. Węgiel jest nawet w powietrzu, macie permanentną mgłę. Jak wracam do rodzinnego #lublin to czuję się jakbym podkręcił na ekranie nasycenie kolorów.
Poxipol - Tak ostatnio życie mnie pokierowało, że jeżdżę sobie co tydzień-dwa na #sla...

źródło: comment_b4RQdYH6N0BrJRwfrIm3vAF8BqKvprJu.jpg

Pobierz
  • 58
@Poxipol: Urodziłam się na Podkarpaciu, mieszkałam 5 lat w Lublinie, potem 10 w Poznaniu, a teraz mieszkam na śląsku, ale już mały kawałek za aglomeracją (Pszczyna). I tak: kiedyś miałam o śląsku zdanie takie jak Ty teraz - brud, smog, zniszczone, nieremontowane kamienice, blokowiska itp. Pomieszkałam tu jednak 1,5 roku i dużo zwiedzałam i powiem Ci, że takiego nagromadzenia zielonych i pięknych miejsc jeszcze nie widziałam. Dużo zieleni, jezior, piękne i
@jotodupca: aglomeracja nie miasto ale miejscowym raz wygodniej traktowac w dyskusji jako jedno miasto a raz jako kilka ( ͡° ͜ʖ ͡°) przez ostatnie 10lat regularnie bywam na sląsku, Katowice+okolice mogą spokojnie służyć za plan filmowy postapo....